عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان: سند چشم انداز حوزه مطبوعات استان تدوين مي‌شود

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان: سند چشم انداز حوزه مطبوعات استان تدوين مي‌شود
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:58 ب.ظ

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان از تدوين سند چشم انداز حوزه مطبوعات استان لرستان خبرداد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه لرستان، حجت الاسلام اسماعيليان در جمع مديران و سردبيران رسانه‌هاي لرستان در سخناني با بيان اين که کار خبرنگاري به نوعي تبليغ و پيام رساني است، افزود: شغل خبرنگاري حرفه‌اي مقدس است.

 

وي با اشاره به سياست‌هاي خود در حوزه مطبوعات استان، تصريح کرد: من به هيچ کسي وابسته نيستم و تنها سياست‌هاي وزارت ارشاد را در اين حوزه ابلاغ و اجرا خواهم کرد.

 

مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان از تشکيل مجمع مشورتي با حضور خبرنگاران خبر داد و بيان داشت: با توجه به غناي فرهنگي موجود در استان از همه ظرفيت‌ها در حوزه فرهنگ و هنر استفاده خواهيم کرد.

 

حجت الاسلام اسماعيليان با تاکيد بر اين که بايد طوري عمل کرد که از همه فرصت‌ها و ظرفيت‌هاي استان استفاده شود، يادآور شد: همچنين جلسات تخصصي به صورت مجزا در بخش مطبوعات محلي، روزنامه‌هاي سراسري و خبرگزاري‌ها برگزار و مشکلات هر حوزه به صورت مجزا بررسي خواهد شد.

 

وي خواستار همکاري همه رسانه‌ها در ارتقاء حوزه فرهنگ و هنر استان شد و بيان داشت: همچنين بايد سند چشم‌انداز حوزه مطبوعات استان تدوين شود.

 

مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستان با تاکيد بر ضرورت تشکيل خانه مطبوعات استان گفت: کليد حل مشکلات خانه مطبوعات در دست خود اهالي مطبوعات و اصحاب رسانه استان است.

 

حجت الاسلام اسماعيليان خواستار کنارگذاشتن اختلافات توسط اصحاب رسانه استان شد و گفت: خانه مطبوعات بايد به دنبال رسيدگي به مسائل خبرنگاران باشد.

 

وي با اشاره به اين که رويه تشکيل خانه مطبوعات لرستان بايد قانونمند باشد، ادامه داد: انتخابات خانه مطبوعات بايد در کمال شفافيت برگزار شود.

 

حجت الاسلام اسماعيليان با تاکيد بر حمايت ارشاد از نشريات و خبرگزاري‌ها، ادامه داد: از نشريات نيز انتظار مي رود به سمت علمي و تخصصي‌تر شدن حرکت کنند.

 

وي بر ضرورت توسعه آموزش‌هاي خبرنگاري در استان تاکيد و بيان كرد: مطبوعات استان در راستاي تدوين سند چشم انداز اين حوزه با اين اداره کل همکاري لازم را داشته باشند.

 

مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان لرستان خواستار ايجاد اتاق فکر مطبوعات استان شد و گفت: شأن مطبوعات استان بالاتر از اين است که تنها به دنبال رپورتاژ آگهي بروند.

 

حجت الاسلام اسماعيليان با تاکيد بر اين که خبرنگاران هنرمند هستند، يادآور شد: اين اداره کل همه تلاش خود را در راستاي ايجاد عدالت در حوزه مطبوعات استان به کار خواهد گرفت.

 

وي خواستار تقويت رقابت سالم و اخلاق در بين نشريات استان شد و گفت: رسانه‌ها خودشان بايد تلاش کنند که جايگاهشان را ارتقا دهند.

 

مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان لرستان با اشاره به نقش رسانه در جريان جنگ نرم، تصريح کرد: امروز رسانه‌ها در خط مقدم اين نبرد رسانه‌اي قرار دارند.

 

حجت الاسلام اسماعيليان با اشاره به برنامه‌هاي اين اداره کل در راستاي انتشار نشريات تخصصي خاطرنشان کرد: همچنين بايد فرهنگسازي لازم در راستاي ورود نشريات محلي به سبد خانوار صورت گيرد.

 

وي از مطبوعات به عنوان بازوي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي ياد کرد و بيان داشت: اميدواريم با سرمايه‌گذاري در اين عرصه نشريات لرستان در مناطق مختلف کشور شناخته شوند.

 

مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان لرستان با تاکيد بر تخصصي شدن حوزه رسانه در استان متذکرشد: هر شهرستان استان بايد يک نشريه داشته باشد که ما در اين راستا حمايت‌هاي لازم را انجام خواهيم داد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها