عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

*انتخابات اتاق‌هاي بازرگاني* نهاونديان: شور از حاشيه به متن آمده است

*انتخابات اتاق‌هاي بازرگاني* نهاونديان: شور از حاشيه به متن آمده است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:58 ب.ظ

رييس فعلي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران که کانديداي هفتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني تهران است پس از پاسخ به برخي از انتقادها در مورد عملکرد وي در اين انتخابات، در مورد تاييد شدن صلاحيت ها عنوان کرد: اعلام نظر برخي دستگاه‌ها موضوع را دچار ابهام کرد.

به گزارش خبرنگار بازرگاني ايسنا، محمد نهاونديان پس از حضور در مکان برگزاري انتخابات اتاق بازرگاني تهران و راي دادن در جمع خبرنگاران حاضر شد و در ابتدا در پاسخ به سوال ايسنا در مورد انتقادهايي که نسبت به وي مبني بر اينکه ميل داشته اين انتخابات در فضاي آرامي برگزار شود گفت: به نظر مي‌رسد اگر در روزهاي قبل اين موارد مطرح مي‌شد شايد پاسخ دادن به آن از روش خاصي برخوردار نبود اما امروز اين علاقه و شور اعضاي اتاق نشان مي‌دهد که شور و هيجان از حاشيه به متن آمده است.

وي ادامه داد: حضور بخش‌هايي از اقتصاد که سابقا در اتاق مشارکت فعالي نداشتند به خوبي نشان دهنده اين است که مي توان به اثربخشي اتاق اميدوارتر بود.

نهاونديان در مورد تاييد و رد شدن صلاحيت‌ها نيز عنوان کرد: انجمن نظارت و هيات‌هاي نظارت در بررسي هاي خود نشان دادند که در زمينه احراز شرايط براي انتخاب شدن به تعداد اندک شماري رسيدند که شرايط احراز نداشتند اما بعد از اينکه اعلام تاييد افرادي از سوي انجمن نظارت صورت گرفت، مواردي پيش آمد مبني بر اعلام انصراف و اعلام نظر برخي دستگاه هايي که موضوع را دچار ابهام کرد.

وي اضافه کرد: البته تلاش فراوني صورت گرفت که اين ابهامات برطرف شود و ما با صيانت از حقوق اعضا بتوانيم شرايط مشارکت را فعال کنيم.

نهاونديان در مورد اين که چرا وي در اين مورد اقدام خاصي نکرد، خاطرنشان کرد: موضوع انتخابات پس از تشکيل انجمن نظارت بر انتخابات، ديگر به طور کامل در اختيار انجمن است و بدنه اجرايي اتاق ديگر نقشي در تصميم گيري هاي مربوط به شرايط احراز ندارد.

وي همچنين با تاكيد بر اينكه مشاركتي كه امروز در سراسر كشور شاهد آن هستيم، نمايش ارزشمندي از اراده بخش خصوصي است كه در سرنوشت اقتصادي كشور سهميم است گفت: اتاق‌هاي بازرگاني به خصوص با تقويت قانوني كه اخيرا در قوانين مختلف صورت گرفته است جايگاه وزيني را دارد اگر در مسير تعامل سازنده و نقادانه بخش خصوصي با نهادهاي حاكميتي نزديك شوند آنگاه مي‌توان اهداف چشم‌انداز را تحقق بخشيد.

نهاونديان با اشاره به وظيفه سنگين نمايندگاني كه انتخاب مي‌شوند اظهار كرد: نمايندگان منتخب وظيفه سنگيني در مشاوره به سه قوه، ارائه استدلال‌هاي كارشناسي و ارائه راه حل دارد. يكي از توفيقات بدست آمده اين بود كه اتاق بازرگاني در همه مراجع تصميم‌گيري اقتصادي كشور طبق قانون عضو مي‌شود اما اين يك راي است و اين يك راي در صورتي مقبول مي‌شود كه متكي بر استدلات كارشناسي و ارائه راه حل باشد. بنابراين حتي كساني كه انتخاب نمي‌شوند بايد به كار خود ادامه دهند.

وي افزود: همه اردوي بخش خصوصي كشور بايد به ميدان بيايند تا ما بتوانيم كار بزرگ اصلاح ساختاري اقتصاد ايران را به سامان برسانيم.

براي تحقق اهداف برنامه پنجم نياز به هزار ميليارد سرمايه گذاري است تا براي جمع جوانان فرصت اشتغال ايجاد كنيم. انتخابات امروز بيش از اينكه در بحث انتخاب نمايندگان موثر باشد، در ارائه اين عزم موثر است واميدوارم با تلاش هاي بعدي ادامه پيدا كند.

نهاونديان با تاكيد بر اينكه انجمن نظارت بر شوراي عالي نظارت در انجام وظيفه صيانت از حقوق اعضا فعاليت جدي داشته و براي رفع ابهام و رسيدگي به دغدغه‌ها و نگراني هاي احتمالي، فرصت ديگري را براي 10 اتاق شهرستان‌ها تاييد كرد كه همه ابهام‌ها مرتفع شود گفت: از حقوق يكايك اعضا صيانت كافي صورت مي گيرد. مساله، مساله افراد خاص نيست ما به طور كلي اين اطمينان را در فضاي اقتصادي ايجاد مي‌كنيم كه فضا براي حضور ومشاركت فعال تمام علاقمندان فراهم شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها