عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گذشت يک ماه از تردد زوج و فرد خودروها در كرمانشاه؛

گذشت يک ماه از تردد زوج و فرد خودروها در كرمانشاه؛
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:02 ق.ظ

رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان کرمانشاه گفت: در مدت يک ماهي که از اجراي طرح تردد زوج و فرد خودروها در خيابان‌هاي مرکزي شهر کرمانشاه مي‌گذرد، رانندگان متخلف 49 هزار و112 فقره تخلف، مرتكب و به ارزش 196 ميليون و 452 هزار تومان جريمه شدند.

 

سرهنگ خسرو کوثري فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه کرمانشاه، توضيح داد: اجراي اين طرح بسيار موفقيت آميز بوده و 99 درصد شهروندان آن را رعايت مي کنند.

 

وي افزود: در هسته مرکزي شهر که با مشکل بغرنج ترافيک روبروست، با اجراي طرح تردد زوج و فرد خودروها 45 درصد از ترافيک کاهش يافته است.

 

کوثري فر گفت: اجراي اين طرح تا پايان اسفند ماه ادامه خواهد داشت، اما اميدواريم براي سال آينده با راه اندازي کامل سيستم کنترل هوشمند، ترافيک شهر به خصوص در بخش‌هاي مرکزي کنترل شود.

 

وي تصريح کرد: اين طرح با قاطعيت و در دفاع از حقوق شهرونداني که آن را رعايت مي کنند اجرا مي‌شود و با متخلفين شديدترين برخوردها صورت مي‌گيرد، به طوري که ورود غيرمجاز به محدوده مي تواند باعث جريمه خودرو متخلف در بيش از 10 نقطه شود.

 

کوثري فر با اشاره به اين‌که هرچه از زمان اجراي طرح مي‌گذرد مردم بيشتر رعايت مي کنند، گفت: پليس به هيچ عنوان دوست ندارد کسي را جريمه کند، اما براي آنکه متخلفين حقوق مردم را رعايت کنند با قاطعيت با متخلفين برخورد مي شود.

 

وي تاکيد کرد: رانندگاني که با پلاک مخدوش، گل گرفته، يا بي پلاک وارد محدوده شوند خودرو آنها توقيف خواهد شد.

 

رييس پليس راهور استان تاکيد کرد: از ابتداي سال تاکنون تصادفات درون شهري 22 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش يافته است.

 

وي، بيشترين علل تصادفات درون شهري را رعايت نکردن حق تقدم، فاصله طولي و سرعت غيرمجاز عنوان کرد و گفت: امسال حدود 2000 گواهينامه از رانندگان متخلف ضبط شده است.

 

سرهنگ کوثري از رانندگان خواست تا با توجه به افزايش سفرهاي درون شهري در روزهاي پاياني سال بيشتر با پليس همکاري کنند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها