عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

توجه به ماهميت اصلي انقلاب و نشر ارزش‌هاي دفاع‌مقدس راهكار برون‌رفت از عقب‌گرد فرهنگي است

توجه به ماهميت اصلي انقلاب و نشر ارزش‌هاي دفاع‌مقدس راهكار برون‌رفت از عقب‌گرد فرهنگي است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:02 ق.ظ

سردار سرتيپ پاسدار محمدتقي خادمي، معاون هماهنگ‌كننده‌ بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس

طي گفت‌وگويي در مورد بيست‌ونهمين جشنواره فيلم فجر اظهار نظر كرد.

 

به گزارش ايسنا از روابط عمومي و امور بين‌الملل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس، سردار خادمي گفت: مسوولان برگزاري بيست‌ونهمين جشنواره فيلم فجر اعم از سياست‌گذاران، داوران و معاونت سينمايي، تلاش مضاعف و قابل توجهي از خود نشان دادند و موجب شدند سينماگران ارزشي، قابليت بيشتري نسبت به دوره‌هاي قبل از خود بروز دهند و سهم بسزايي در سبد فرهنگي و تاثير‌گذار كشور قرار گيرد كه جاي تقدير است.

 

وي ادامه داد: در بخش‌هايي كه چراغ سبز به روشنفكران اين عرصه نشان داده شد، سينماگران غيرمتعهد هرچه خواستند با بي‌تقوايي و ترويج ديالوگ‌هاي جنسي و مبتذل در خود، روح و روان جوانان مومن و مسلمان ايران اسلامي و هم‌چنين نهاد خانواده را نشانه بگيرند و در نتيجه فيلم‌هاي اكران‌شده فجر در پيشگاه متدينين و انقلابيون، بي‌محتوي و آفت‌زده قلمداد شود، البته روشنفكران غالب در اين عرصه، دستمزد دوستان ما را در معاونت سينمايي وزارت ارشاد در هنگام دريافت جوايز دادند (هو) و افرادي را هم كه سركيسه را شل كرده بودند با نثار سوت و كف و ... گرامي داشتند.

 

خادمي هيات داوران انتخاب فيلم در اين دوره را متشكل از افراد ممتاز و ارزشي جامعه هنري دانست و گفت: انتظار مي‌رفت اين آقايان جلوي اكران فيلم‌هاي ضد ارزشي و مبتذل را بگيرند تا اساس كار زير سوال نرود و اين همه سرمايه‌گذار انساني و مالي تبديل به يك فاجعه فرهنگي و هنري نشود، البته در اين خصوص شوراي نظارت معاونت سينمايي نيز بي‌تقصير نيست.

 

وي افزود: از سوي ديگر بخش زيادي از فيلم‌ها در حوزه‌ي بين‌المللي هم فاقد موضوع‌هاي دلچسب و در فواره‌هاي جشنواره بودند و تماشاچي پس از تماشاي يك سوم فيلم سينما را ترك مي‌كرد و يا از اول مورد استقبال قرار نمي‌گرفت.

 

خادمي در پايان گفت: بسيار واضح است كه توجه به ماهيت اصلي انقلاب اسلامي ايران، ترويج هنجارهاي ديني و اجتماعي يك ملت روبه رشد و تعالي و نيز نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس راهكار اصلي برون‌رفت از درجازدن و يا عقب‌گرد فرهنگي به‌شمار مي‌رود كه بايستي همواره مدنظر سياستگزاران و استراتژيست‌هاي عرصه پرنفوذ فرهنگي و هنري قرار گيرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها