عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

معاون مطبوعاتي ارشاد اعلام كرد: اعطاي جايزه بين‌المللي "صلح و عدالت" در جشنواره آتي مطبوعات

معاون مطبوعاتي ارشاد اعلام كرد: اعطاي جايزه بين‌المللي "صلح و عدالت" در جشنواره آتي مطبوعات
پنج شنبه 5 اسفند 1389  12:05 ق.ظ

فضاي مطبوعات در ايران، فضايي سرشار از آگاهي بخشي و تلاش براي ارتقاء سطح فرهنگ عمومي کشور است و تلاش مي‌شود تا نفوذ و گستره توزيع مطبوعات ايران به حوزه‌هاي فرامرزي و فرامنطقه‌اي گسترش يابد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدزاده - معاون امور مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در نشست با اعضاي اتحاديه‌ي ملي مطبوعات اوکراين كه صبح امروز در محل اين معاونت تشكيل شد، خواستار گسترش هرچه بيش‌تر مناسبات مطبوعاتي بين دو کشور شد.

وي در ادامه با توصيف رشد کيفي و کمي مطبوعات در جمهوري اسلامي ايران گفت: فضاي مطبوعات در ايران، فضايي سرشار از آگاهي بخشي و تلاش براي ارتقاء سطح فرهنگ عمومي کشور است و تنوع ديدگاه‌ها و سليقه‌ها در ايران به روشني به چشم مي‌خورد. در عين حال تلاش مي‌شود تا نفوذ و گستره توزيع مطبوعات ايران به حوزه‌هاي فرامرزي و فرامنطقه‌اي گسترش يابد.

او هم‌چنين با انتقاد از رويکرد مغرضانه برخي رسانه‌هاي غربي در انتشار اخبار غير واقع از ايران اذعان كرد: ايران اسلامي در سال‌هاي اخير پيشرفت‌هاي خيره‌کننده‌اي در عرصه‌هاي دانش روز، فن‌آوري‌هاي نوين و همين طور دستاوردهاي بزرگي در حوزه فرهنگ و هنر داشته است، در حالي که بسياري از رسانه‌هاي غربي در انعکاس اخبار پيشرفت‌هاي ايران به صورت گزينشي و تحريف آميز رفتار کرده و تحريفات خود را برجسته سازي کرده‌اند.

وي ادامه داد: براي مثال موضوع استفاده ايران از انرژي صلح آميز هسته‌اي را در رويکردي تحريف آميز، به استفاده از بمب هسته‌اي القاء کرده و کوشيده‌اند در شناخت زيبايي‌ها، عظمت و عزت ملت بزرگ ايران مانع ايجاد کنند.

محمدزاده تصريح كرد: رويکرد تحريف و جنجال‌سازي رسانه‌يي با افزايش نفوذ و تاثيرگذاري مطبوعات ايران در حوزه فرامرزي و فرا منطقه‌اي تضعيف خواهد شد و برهمين اساس از مطبوعات کشور که بخواهند در گستره فرامنطقه‌اي منتشر شوند، حمايت خواهيم کرد.

وي در پاسخ به سوال مدير مسوول يکي از روزنامه‌هاي اوکراين درباره وضعيت آزادي بيان در مطبوعات ايران گفت: مطبوعات ايران آزادانه از مسوولان دولتي انتقاد مي‌کنند و برنامه‌هاي آنان را مورد انتقاد قرار مي‌دهند و به راحتي مي‌توانند در بستر قانون به بيان نظرات موافق و مخالف خود در زمينه‌هاي گوناگون بپردازند.

معاون امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در پايان نشست از اعطاي جايزه بين‌المللي "صلح و عدالت" در جشنواره آتي مطبوعات خبر داد و افزود: در اين جايزه که به رسانه‌هاي خارجي اختصاص دارد، آثاري که بر محور صلح و عدالت جهاني پديد آمده و سيمايي واقعي از ملت بزرگ ايران ترسيم کرده باشند، مورد تقدير قرار خواند گرفت.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها