عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

امام مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف موجود موعود از منظر موحدان الهي،

امام مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف موجود موعود از منظر موحدان الهي،
پنج شنبه 5 اسفند 1389  01:58 ق.ظامام مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف موجود موعود از منظر موحدان الهي، ساختار خلقت جهان ـ انسان و پيوند اين دو عنصر محوري، بر حق است. و باطل در هيچ ضلعي از اضلاع سه گانه اين مثلث با ميمنت و مبارک راه ندارد. آيات فراواني در قرآن حکيم بر اين مطلب دلالت دارد که نظام هستي حقْ محور است و باطل، چونان کف روي آب است که ديرپا نخواهد بود.
کسي اين حق مداري را تفسير مي‌کند که آن را هندسه خلقت عالم و آدم قرار داد. و کسي از اين حقْ محوري حمايت مي‌نمايد که آن را مصالح ساختماني نظام کيهاني قرار داد. و کسي اين حقْ مداري را اجرا مي‌نمايد که آن را ضامن اجراي پاداش پرهيزگاري و کيفر تبهکاري دانست. خداي سبحان که از اين مجموعه نگهداري مي‌نمايد، در متن پيام نهايي خود، جهان را با منجي عدل‌مدار خويش زنده مي‌کند و آن را به وجود مبارک انسان کامل معصوم، حضرت خاتم الاوصيا و الاوليا مهدي موجود موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف برنامه‌ريزي کرد.
کتاب حاضر ـ که با استعانت از عقل و استمداد از نقل، جريان مهدويت شخصي حضرت حجة بن الحسن مهدي موجود موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف را ارائه مي‌نمايد، مشتمل بر سه بخش است:
بخش اول آن درباره امام شناسي و مشتمل بر فصولي چون امامت عام، امامت خاص و مهدويت شخصي است.
بخش دوم که با عنوان انتظار ارائه شده، پس از مباحثي درباره غيبت امام مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف، حقيقت انتظار و انسان منتظر و نيز ابعاد و تکاليف عمومي و صنفي منتظران را مطرح کرده است.
بخش سوم و پاياني اين کتاب با بررسي ظهور تا مدينه فاضله مهدوي، و به مروري بر آثار ظهور و دولت کريمه مهدوي پرداخته است.
مطالعه اين کتاب، فرصتي مغتنم است براي همه تشنگان معارف مهدوي.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها