عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ليبي ديگر حق مشاركت در نشست‌هاي اتحاديه عرب را ندارد

ليبي ديگر حق مشاركت در نشست‌هاي اتحاديه عرب را ندارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:04 ق.ظ

اتحاديه عرب مشاركت هيات ليبي در نشست‌هاي اين اتحاديه و تمامي سازمان‌هاي وابسته به آن را در اعتراض به اعمال خشونت عليه تظاهر كنندگان ليبي متوقف كرد.

قيس العزاوي، نماينده عراق در اتحاديه عرب به شبكه الجزيره گفت: شوراي اتحاديه عرب در بيانيه‌اي بر چند مساله مهم تاكيد كرد كه مهمترين آن محكوميت جنايت‌هاي صورت گرفته عليه تظاهركنندگان و اعتراض‌هاي مسالمت آميز مردمي كنوني در طرابلس و ديگر شهرهاي ليبي است.

در نشست شوراي اتحاديه عرب كه به رياست عراق و به درخواست قطر برگزار شد توقف فوري خشونت‌ها و انجام مذاكرات ملي و پاسخگويي به خواسته‌هاي قانوني ملت ليبي و احترام به حق آنها در آزادي بيان و برگزاري تظاهرات درخواست شد.

شوراي اتحاديه عرب ببا درخواست پايان دادن به ممنوعيت فعاليت رسانه‌ها در ليبي اتهامات ليبي عليه اتباع برخي كشورهاي عربي مبني بر مشاركت در خشونت‌ها در اين كشور را رد كرد.

شوراي اتحاديه عرب در بيانيه خود تاكيد كرد: اتحاديه عرب تصميم گرفته است تا زماني كه مسئولان ليبي به خواسته‌هاي شورا توجه نكنند مشاركت هيات دولتي ليبي را در نشست‌هاي شورا و تمامي سازمان‌ها و سيستم‌هاي وابسته به آن متوقف كند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها