عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

لیبی در خون ؛10 هزار کشته در حملات وحشیانه رژیم قذافی

لیبی در خون ؛10 هزار کشته در حملات وحشیانه رژیم قذافی
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:12 ق.ظ

منابع دیوان بین المللی کیفری چهارشنبه شب از ادامه کشتار وسیع مردم در لیبی توسط نیروهای نظامی رژیم قذافی خبر دادند و آمار 10 هزار شهید در روزهای گذشته را مطرح کردند.

 
 

به گزارش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از  شبکه العالم ، اخبار منتشر شده در این ارتباط به نقل از یک عضو دیوان بین المللی کیفری حاکیست تنها درشهر بنغازی دست کم دو هزار نفر به قتل رسیده اند.

معمر قذافی سه شنبه شب با مردم انقلابی لیبی اتمام حجت کرد و گفت که در صورت ادامه اعتراض ها به سرکوبی شدید روی خواهد آورد.

پیش از سخنرانی معمر قذافی گزارش های خبری حاکی از به شهادت رسیدن دست کم 2 هزار نفر در جریان سرکوب ها منتشر شده بود ؛ اما در نخستین ساعات روز چهارشنبه ابتدا آمار 5 هزار شهیدو چهارشنبه شب آمار 10 هزار نفر منتشر شد.

یک فعال سیاسی لیبی در گفتگو با شبکه خبری العالم با اشاره به سخنرانی تلویزیونی معمر قذافی دیکتاتور لیبی و تهدید به جنگیدن با تظاهرکنندگان، در باره احتمال بروز کشتارهای هولناک توسط رژیم حاکم هشدار داد.

حسن ابوالقاسم از نیروهای مسلح لیبی خواست به مردم بپیوندند و از سلاح های برای دفاع از مردم در برابر سرکوب رژیم و مزدوران آن استفاده کنند.

 درهمین حال یک فعال سیاسی لیبیایی با اشاره به سخنرانی تلویزیونی تهدید آمیز سه شنبه شب دیکتاتور لیبی گفت:پیش بینی می شود که رژیم دیکتاتوری معمر قذافی علیه مردم و انقلابیون در شهر بنغازی از سلاح های میکروبی و شیمیایی استفاده کند.

 "اشرف القره بولی" درگفتگو با شبکه العالم اظهار داشت: سخنان قذافی تهدیدی آشکار بود مبنی بر این که با عنوان مبارزه با القاعده و اسلام گراها مرتکب کشتارهای فجیع تر از کشتار کنونی، خواهد شد.

 وی گفت: پیش بینی می شود که این رژیم از سلاح های شیمایی و میکروبی علیه انقلابیون در شهر بنغازی دومین شهر بزرگ لیبی که هم اکنون در تصرف مردم است؛ استفاده کند.

شهر بزرگ بندری بنغازی و چند شهر دیگر لیبی روزهای گذشته و امروز ( چهارشنبه )به دست نیروهای انقلابی افتاد و برخی گزارش ها حاکیست که معمر قذافی اکنون تنها بر بخش کوچکی از طرابلس تسلط دارد که با استفاده از نیروهای نظامی به شدت از آن حفاظت می کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها