عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

70درصد لیبی از سلطه قذافی خارج شده است

70درصد لیبی از سلطه قذافی خارج شده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:13 ق.ظ

یک سیاستمدار مخالف لیبیایی گفت: تاکنون 70 درصد از شهرها و مناطق مختلف کشور از اطاعت معمر قذافی دیکتاتور لیبی سر باز زده اند و دیگر تحت سلطه او نیستند.

 
 

به گزارش پخش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر ، " جمعه العمانی " روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم از ژنو سوییس، با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط طرابلس سقوط نکرده است افزود : قذافی برای حفظ این شهر از مزدوران بیگانه استفاده می کند که آنان را با هواپیمای خود از کشورهای آفریقایی به لیبی آورده است.

 وی افزود: به دنبال گسترش تظاهرات و انقلاب مردمی در چند روز آینده شاهد تغییری بزرگ در لیبی خواهیم بود.

 این یک سیاستمدار مخالف لیبیایی همچنین از سکوت جامعه بین المللی و کشورهای عربی درقبال کشتار مردم لیبی از سوی رژیم معمر قذافی انتقاد کرد.

 العمانی تاکید کرد: از سخنرانی دیشب (3اسفند) قذافی مشخص بود که وی با نادیده گرفتن اعتراض ها و انتقادهای مردمی به سمت وخیم کردن اوضاع پیش می رود.

 وی افزود: رژیم قذافی با استفاده از انواع سلاح ها علیه مردم لیبی نتوانسته است آنها را مرعوب کند که این مساله نشان دهنده عزم راسخ ملت در سرنگونی رژیم استبدادی قذافی است.

 العمانی با اشاره به پیوستن بخش های مختلفی از ارتش لیبی به مردم ، برای مقابله با حملات رژیم قذافی و مزدوران بیگانه تاکید کرد: ارتش در سرنگون کردن رژیم ، نقش برجسته ای خواهد داشت.

 وی از سکوت جامعه بین المللی درقبال کشتار تظاهرکنندگان لیبیایی و اکتفا کردن صرف به صدور برخی بیانیه های شرم آور مانند بیانیه هایی که در محکومیت جنایت های رژیم اسراییل علیه فلسطینی ها صادر می کنند ، انتقاد کرد.

 العمانی اظهار داشت: حمایت جامعه بین المللی از قذافی در سرکوب و کشتار مردم لیبی به اندازه حمایت از رژیم اسراییل در کشتار فلسطینی ها است.

 وی همچنین از سکوت کشورهای عربی دربرابر کشتار مردم عرب و مسلمان لیبی انتقاد کرد و گفت: ملت لیبی هرگز سکوت ننگین سران عرب را درقبال جنایتگری قذافی فراموش نخواهد کرد.

 العمانی تاکید کرد: همه کسانی که در سرکوب مردم و کشتن تظاهر کنندگان به هر شکلی دست داشتند بر اساس قوانین بین المللی به عنوان جنایتکار جنگی محاکمه خواهند شد. هر چند جامعه جهانی در برابر کشتار ملت لیبی به دست رژیم قذافی چندان واکنش مفیدی اتخاذ نکرد.

 وی افزود: واکنش شرم آور جامعه بین المللی در برابر تجاوزگری قذافی در حالی است که مردم با ریختن به خیابان ها و سفیران لیبی در کشورهای مختلف با استعفا از سمت های خود ، رژیم قذافی را از مشروعیت خلع کرده اند.

 این سیاستمدار مخالف لیبیایی با انتقاد از عملکرد قذافی در قبال ارتش که به تضعیف ارتش لیبی انجامیده است ، خاطر نشان کرد: بخش هایی از ارتش همچون نیروی دریایی و نیروی هوایی هنوز قابل اعتماد هستند و تاکید کرد که ارتش نهادی ملی است و از انقلاب مردم و اهداف آن حمایت خواهد کرد و همین ارتش در یکسره کردن کار رژیم در طرابلس نقشی تمام کننده ایفا خواهد کرد.

 وی افزود: مردم لیبی مصمم به سرنگونی قذافی هستند و این جنگ به نفع ملت لیبی به پایان خواهد رسید.

 این سیاستمدار مخالف دولت با تاکید بر این که قذافی در آخرین سخنرانی خود که به منظور حفظ کرسی وی صورت گرفت ، بسیار ضعیف ظاهر شد؛ اظهار داشت: بعید نیست که قذافی برای نابود کردن ملت انقلابی لیبی به استفاده از سلاح شیمیایی روی آورد.

 العمانی تاکید کرد: در حال حاضر هیچ آزاده ای در لیبی وجود ندارد که با قذافی همراه شود، حتی کسانی که در رژیم او پست و مقام داشتند ، پس از کشتار مردم، او را تنها گذاشتند و از پست خود استعفا دادند.

 وی افزود: تنها کسانی اینک اطراف قذافی مانده اند که از بودنش نفع می برند به همین سبب سرنوشت خود را به او پیوند زده اند

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها