عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

احتمال گرايش افراد بيش‌فعال به سوءمصرف مواد مخدر بيشتر است

احتمال گرايش افراد بيش‌فعال به سوءمصرف مواد مخدر بيشتر است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:13 ق.ظ

يک متخصص اعصاب و روان گفت: احتمال گرايش افراد بيش‌فعال به سوءمصرف مواد مخدر بيشتر است.

دکتر عمران داوري نژاد اظهار كرد: افراد بيش فعال تنوع طلب بوده و در انجام کارها بي‌باک‌تر و ريسک پذيرترند.

وي افزود: همچنين افراد مبتلا به اين اختلال از درجه اعتماد به نفس کمتري برخوردارند و در کسب مهارت‌هاي اجتماعي ضعيفند.

وي گفت: تمامي عوامل ياد شده در صورت عدم درمان اختلال بيش فعالي مي توانند زمينه را براي گرايش بسوي مواد مخدر و رفتارهاي پر خطر ديگر فراهم کنند. لذا ارتباط ميان ابتلا به اختلال بيش فعالي در کودکي و گرايش به اعتياد در بزرگسالي را تصديق مي کنم.

داوري نژاد با اشاره به اينکه اختلال ADHD (بيش فعالي) يک اختلاف رايج کودکي است که با بسياري از مشکلات رفتاري در نوجواني و بزرگسالي در ارتباط است، اظهار داشت: هر چند درمان بيش فعالي نيازمند درمان دارويي و غير دارويي است، اما در حال حاضر تجويز ريتالين شيوه درمان دارويي غالب اين اختلال است.

وي در خاتمه گفت: داروي جديدي تحت عنوان آتوموکستين يا استراترا اخيرا در جهت مداواي اين اختلال تجويز مي شود که وابستگي رواني ندارد، اما هزينه آن بالاست به گونه اي که ممکن است در طول يک ماه والدين مجبور شوند 150 هزار تومان هزينه براي کودک بيش فعال خود پرداخت کنند و از سوي ديگر اين دارو تنها در شهر هاي بزرگ و مراکز محدودي به فروش مي رسد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7270
دسترسی سریع به انجمن ها