عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

انتقاد مردم لیبی از موضع ضعیف شورای امنیت علیه دیکتاتور

انتقاد مردم لیبی از موضع ضعیف شورای امنیت علیه دیکتاتور
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:15 ق.ظ

مردم و فعالان سیاسی لیبیایی از موضع ضعیف شورای امنیت سازمان ملل متحد در قبال جنایات فجیعی که در این کشور در حال وقوع است؛ انتقاد کردند.

 
 

به گزارش پخش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر ،  اشرف القره بولی فعال سیاسی لیبی روز چهارشنبه در گفت و گو با شبکه خبری العالم با اشاره به بیانیه دیروز شورای امنیت درباره حوادث لیبی ، آن را یک موضع گیری ضعیف و دیرهنگام دانست که اعضای این شورا پس از مشاهده کشتار بی سابقه مردم در این کشور ، ناچار به صدور آن شده اند.

 القره بولی افزود: ملت لیبی به موضع گیری مسلمانان در سراسر جهان چشم امید بسته است زیرا غرب جز به منافع و طمع ورزی های نفتی خود اهمیتی نمی دهد.

 وی گفت: موضع گیری کشورهای غربی همواره در چارچوب منافع آنها صورت می گیرد.

 این فعال سیاسی لیبی اظهار داشت: کشورهای غربی تلاش می کنند با به کار گیری تعابیر مربوط به امور انسانی ، افکار عمومی جهان را بفریبند و چنین موضع گیری هایی را نه تنها در قبال ملت لیبی ، بلکه در قبال ملت های مصر و تونس و دیگر کشورهای اسلامی نیز به کار گرفته اند.

 القره بولی خاطر نشان کرد: خبرهایی که از لیبی به جهان مخابره می شود ، حاکی از ارتکاب فاجعه انسانی در حق ملت لیبی است به طوری که بر اثر شدت درگیری و کشتار جنازه ها در چندین منطقه بر زمین مانده اند.

 وی فاجعه ارتکاب کشتار ملت لیبی را به واقعه کربلا و شهادت مسلمین به دست یزید تشبیه و ابراز امیدواری کرد که جوامع مسلمان به حمایت از ملت لیبی برخیزند زیرا امیدی به یاری کشورهای غربی نیست.

 فعال سیاسی لیبی ملت را در آستانه تحقق اهداف انقلاب توصیف کرد و گفت: ملت لیبی مدت هاست تحت شدیدترین ظلم، سرکوب ، فقر و بدبختی قرار دارند در حالی که سرزمینی سرشار از منابع و ثروت های مختلف در اختیار دارند و کشور از لحاظ ژئوپولیتکی از موقعیت بسیار مهم راهبردی در حاشیه دریای مدیترانه برخوردار است.

 وی تاکید کرد: در حالی که برخی از خانواده های لیبیایی از فشار گرسنگی در رنج هستند و حتی قدرت خرید نان خالی را ندارند ، ثروت های ملت توسط افراد بانفوذ و منافقان چپاول می شود.

 القره بولی خاطر نشان کرد: این انقلاب ، فقط انقلاب فقرا نیست بلکه انقلابی برای بازستاندن عزت از دست رفته شهروند لیبیایی است که 42 سال است توسط رژیم حاکم به سرقت رفته است.

 وی افزود:ملت لیبی برای دستیابی به اهداف انقلابی خود همه توان خویش را به کار گرفته و در سراسر مملکت دست به تظاهرات گسترده زده است.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها