عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

كاسترو از حمله قريب الوقوع ناتو به ليبي خبر داد

كاسترو از حمله قريب الوقوع ناتو به ليبي خبر داد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:16 ق.ظ

فيدل كاسترو گفت: اين احتمال وجود دارد كه آمريكا به ناتو دستور حمله به ليبي را بدهد.

به گزارش پايگاه اينترنتي آر.تي.تي، فيدل كاسترو، رهبر سابق كوبا در يك ستون روزنامه‌ محلي نوشت:‌ آمريكا بيشتر به منابع عظيم نفتي موجود در ليبي علاقمند است تا برقراري صلح دايمي در منطقه.

به گفته كاسترو براي قضاوت در خصوص رخدادهاي كشورهاي آفريقاي شمالي، اكنون زمان مناسبي نيست.

كاسترو در مقاله‌ي خود با عنوان "بازتاب‌ها" نوشت: هدف نهايي واشنگتن به دست آوردن كنترل منابع نفتي در سراسر دنيا است.

رهبر سابق كوبا خاطرنشان كرد: آمريكا در اعلام دستور حمله به ليبي در روزهاي آتي هرگز دچار ترديد نخواهد شد. آنچه به طور قطع براي من مبرهن است، اين است كه دولت آمريكا هيچ گونه دغدغه‌اي در ارتباط با صلح در ليبي ندارد و در صدور دستور حمله به اين كشور غني در روزها و يا حتي ساعات آتي بي‌هيچ ترديدي اقدام خواهد كرد.

براساس گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، وي تاكيد كرد: ناآرامي‌هاي اخير در كشورهاي عربي زمينه را براي يورش ناتو به ليبي فراهم مي‌آورد.

در عين حال كاسترو در مقاله‌ي خود آورد: مي‌توانيد با قذافي موافق يا مخالف باشيد. دنيا مورد هجوم سيل عظيمي از انواع اخبار قرار گرفته است. بايد به اندازه‌ي كافي صبور باشيم تا بدانيم حقيقت چيست.

وي افزود: يك فرد صادق همواره مخالف هر گونه بي‌عدالتي در حق افراد است و بدتر از همه در مقابل جرمي كه ناتو در حال آماده سازي براي ارتكاب آن است، مي‌باشد. سكوت جرمي است كه قربانيان آن مردم ليبي خواهند بود.

اما دانيل اورتگا، رئيس جمهور نيكاراگوئه با دفاع از دوست خود قذافي گفت كه وي نبرد دشوار و بزرگي دارد و در اين شرايط سعي مي كند تماميت ارضي كشور را حفظ كند تا تجزيه‌اي پيش نيايد و اغتشاشي انجام نشود.

وي در يك شبكه راديويي دولتي اعلام كرد كه ارتباطات خود با رهبر ليبي را حفظ خواهد كرد و وحدت و حمايت خود را از وي اعلام داشت.

هوگو چاوز، رئيس جمهور ونزوئلا تاكنون در خصوص مسائل ليبي اظهارنظري نكرده است.

با اين حال وزير امور خارجه‌ي ونزوئلا با انتشار بيانيه‌اي اعلام كرد كه ضمن تماس تلفني با همتاي ليبيايي خود، در خصوص يافتن راه‌حلي صلح آميز براي حل مشكلات بدون دخالت هيچ امپرياليستي ابراز اميدواري كرد.

بوليوي با انتشار بيانيه‌اي ضمن ابراز نگراني نسبت به كشته شدن بسياري در ليبي دولت اين كشور را به باد انتقاد گرفته است. در بيانيه بوليوي از هر دو طرف خواسته شده راه‌حلي صلح آميز پيدا كنند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها