توسل به ارزشهای اسلام پیروزی قیام تونس را رقم زد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

توسل به ارزشهای اسلام پیروزی قیام تونس را رقم زد

یکی از رهبران جنبش نهضت اسلامی تونس گفت: توسل مردم و انقلابیون این کشور به ارزش های اسلامی باعث پیروزی انقلاب و سرایت آن به دیگر کشورهای مسلمان منطقه به عنوان امت واحده اسلامی شد .

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، شیخ "عبد الفتاح مورو" رهبر و بنیانگذار جنبش نهضت اسلامی تونس روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم ، اظهار داشت: انقلاب تونس که در مراحل بعدی به کشورهای همسایه نیز منتقل شد ، به منظور یک هدف اصلی یعنی بازپس گیری کرامتی است که جز با توسل به ارزش های اسلامی به دست نمی آید .

رهبر و بنیانگذار جنبش نهضت اسلامی تونس ادامه داد: تبعیت از ارزش های اسلامی ، موجب عزت و کرامت مسلمانان است و آنها را از ظلم و ستم و توهین مستکبران دور می کند .

شیخ مورو تاکید کرد: این روحیه در وجود بسیاری از جوانان تونسی که از جریان های مختلف فکری به طور خودجوش انقلاب کردند ، وجود دارد .

وی افزود: مردم جوامع عربی و اسلامی امت واحدی هستند که با واقعیت و سرنوشت یکسانی روبرو هستند و تنها مرزهای جغرافیایی است که آنان را از یکدیگر جدا کرده است .

شیخ مورو اظهار داشت: وجود این واقعیت و سرنوشت مشترک ، همان چیزی بود که باعث شد این انقلاب که از تونس شروع شد ، به دیگر کشورها نیز انتقال یابد .

شیخ مورو خاطرنشان کرد: دین اسلام، اصول ارزشمند آن و نیز وحدت خواسته ها و اهداف امت های عربی و اسلامی ، موجب حرکت های انقلابی این ملت ها شده است .

وی درباره تحرکات و تلاش های بقایای رژیم دیکتاتوری سرنگون شده زین العابدین بن علی برای دور زدن انقلاب مردم هشدار داد.

شیخ مورو اظهار داشت: ما همه تلاش خود را برای جلوگیری از به انحراف کشاندن مسیر انقلاب مردمی تونس به کار خواهیم گرفت انقلابی که ملت برای بازگرداندن اعتبار و کرامت از دست رفته خود صورت داد.

شیخ مورو افزود: شخصیت های رژیم سابق تونس که در سمت های خود باقی مانده اند، درصددند که جنبش نهضت اسلامی را از عرصه خارج کنند و تمایلی به تغییر شیوه کاری خود و تعامل با مردم ندارند و قطعا" می خواهند که مردم و خواسته های آنان را دور بزنند.

رهبر و بنیانگذار جنبش نهضت اسلامی تونس گفت:قدرت های خارجی نیز نیات و اهداف طمع ورزانه ای درباره تونس دارند.

وی افزود: اقدامات و طمع ورزی خارجی ها نیز تلاش ها برای دور زدن انقلاب مردم را تقویت کرده و آن ها بیم آن دارند که رویکرد انقلابی مردم تونس، منافع آنان را درخطر بیاندازد.

رهبر و بنیانگذار جنبش نهضت اسلامی تونس گفت: ملت های عربی و اسلامی امروز در حرکت خود علیه حاکمان مستبد با ملت لیبی که تحت ظلم و ستم دیکتاتوری معمر قذافی هستند، ابراز همبستگی می کنند.

شیخ مورو اظهار داشت: سخنرانی دیروز قذافی نشان داد که وی از این انقلاب درس نگرفته است و همچنان بر رفتار مستبدانه خود پافشاری و ملت را به کشتار تهدید می کند.

وی افزود: قذافی درسخنرانی دیشب خود ثابت کرد که هیچ اهمیتی برای مردم و منافع آنان قایل نیست و نیروها و امکانات مردم را به هدر داده و برای سال ها مردم را از پیشرفت محروم کرده و به عقب رانده است.

رهبر و بنیانگذار جنبش نهضت اسلامی تونس تصریح کرد: بزرگ ترین موفقیتی که ملت تونس به آن نایل شده ، اعتماد به نفس و درک این مطلب است که سرنوشتشان به دست خودشان باید رقم بخورد و این که قادر به تغییر هستند ولو اگر سالیان سال از حقوقی مانند رسانه ها، حق آزادی بیان، مجلس مردمی و صندوق های رای محروم شده باشند.شیخ مورو با بیان این که زمینه برای تغییر قانون اساسی تونس فراهم شده است؛ تغییر قوانین را به گونه ای که دیکتاتوری اجازه بازگشت نداشته باشد؛ خواستار شد.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:16 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها