عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اخوان المسلمین؛قیامهای منطقه برخاسته از تعالیم اسلام

اخوان المسلمین؛قیامهای منطقه برخاسته از تعالیم اسلام
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:16 ق.ظ

یکی از رهبران ارشد اخوان المسلمین مصر گفت قیام ملتهای منطقه ناشی از روح تعالیم اسلام و بیداری اسلامی است و اهداف بلند اسلامی را دنبال می کند

 
 

به گزارش اخبار چندرسانه ای واحد مرکزی خبر، عصام العریان عضو دفتر ارشاد اخوان المسلمین مصر و از رهبران ارشد این گروه، در گفت و گو با شبکه العالم اظهار داشت: ممکن نیست که دین از ملتهای عربی و اسلامی محو شود؛ ملت مصر هزاران سال است که به خداوند و روز آخرت ایمان دارد و کشور مصر در دوره های مختلف با مجاهدت در مقابل همه اسلام ستیزی ها مقابله کرد.

عصام العریان خاطرنشان کرد: بیداری اخیر ملتهای منطقه با رهایی از 2 خطر بزرگ جلوه گر شد، یکی از آنها متهم کردن مسلمانان به خشونت و تروریسم است، اتهامی که از سوی غرب و صهیونیسم هدایت می شود.

وی افزود: خطر دیگر هم تلاش برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان و مشغول کردن امت اسلامی به این اختلافات است.

این رهبر اخوان المسلمین تاکید کرد: قیامهای تونس، مصر، لیبی و بحرین حامل اهداف بلند اسلامی است، به صورتی که این قیامها بر احیای ارزشهای اصیل شریعت اسلامی استوار است؛ ارزشهایی مانند آزادی، عدالت، برابری، انسانیت، و احترام به قانون؛ ارزشهایی که تلاش می شد تا از جوامع اسلامی حذف شود.

عصام العریان با هشدار درباره برخی تلاشها برای دور زدن انقلاب ملتها، به سفرهای اخیر برخی هیاتهای غربی به قاهره و دیدار با دولت انتقالی اشاره کرد و گفت: این هیاتها در دیداربا این دولت که ادامه رژیم سرنگون شده مبارک است، برخلاف ادعاهای غرب مبنی بر حمایت از ارزشهای دموکراتیک، به این دولت درباره توسعه اسلام هشدار دادند.

وی افزود: انقلاب مصر مستمر است و تا سرنگونی همه بقایای رژیم مبارک و ایجاد اصولی برای نظامی جدید ادامه خواهد داشت.

عصام العریان با اشاره به هشدارهای غرب درباره قدرت گرفتن اسلامگرایان، خاطرنشان کرد: غرب نگران است که اسلام گسترش یابد و بعنوان الگویی برای دموکراسی واقعی تبدیل شود و درنتیجه آن دروغ بودن همه ادعاها و اتهامات واهی غرب ضد اسلام، فاش شود.

عصام العریان اظهار داشت: رهبران عرب مانند مبارک، قذافی، بن علی و دیگران، غرب را از اسلامگرایانی مانند اخوان المسلمین ترسانده اند، تا بتوانند بر ملتهایی که به دین اسلام و قرآن علاقه مند هستند سلطه یابند.

این رهبر اخوان المسلمین مصر تاکید کرد: مصر پس از انقلاب کشوری جدید و مستقل است، که پیرو هیچ قدرتی نیست و توصیه ها و دیکته های کسی را نپذیرفته و از دشمن صهیونیستی حمایت نمی کند و به دنبال آن است که به نقش تاریخی خود در حمایت از امت عربی و اسلامی عمل کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها