عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

درس اوباما از انقلاب مصر؛باید خود را کناربکشیم

درس اوباما از انقلاب مصر؛باید خود را کناربکشیم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:16 ق.ظ

یک دیپلمات سابق آمریکایی با اشاره به این که باراک اوباما از انقلاب مصر درس گرفته است که باید خود را از رژیم های دیکتاتوری کنار بکشد؛ بر لزوم وارد عمل شدن جامعه جهانی برای توقف کشتار مردم لیبی از سوی رژیم معمر قذافی تاکید کرد.

 
 

به گزارش پخش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر ،  "دیوید لانگ" روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با شبکه خبری العالم ، اظهار داشت: قذافی از سال ها پیش ، مخالفانی داشت اما در مصر و تونس وضعیت این گونه نبود و همه چیز به سرعت اتفاق افتاد به طوری که کسی انتظار چنین انقلاب هایی با این سرعت را نداشت.

 لانگ افزود: قذافی به کشتار جمعی مردم روی آورده است اما معلوم نیست تا کی بتواند به این وضعیت ادامه دهد زیرا رژیم لیبی نمی تواند حوادثی را که در کشورش روی می دهد ، از چشم جهانیان و رسانه های گروهی مخفی کند.

 وی درباره کشتار بیشتر مردم لیبی طی روزهای آینده هشدار داد و گفت: جامعه بین المللی باید به طور قاطعانه برای متوقف کردن کشتار مردم در لیبی وارد عمل شود.

 لانگ اظهار داشت: آمریکا به هیچ وجه نمی تواند آنچه را که در مصر ، لیبی یا هرکشور دیگری اتفاق می افتد، متوقف کند.

 این دیپلمات سابق آمریکایی با رد دخالت کشورهای غربی در این بحران ، گفت: باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در جریان انقلاب مصر متوجه شد که نباید دراین گونه مسایل دخالت کند و باید خود را کنار بکشد.

 وی با بیان این که امکان دخالت نظامی غرب در زمینه آنچه درلیبی اتفاق می افتد ، وجود ندارد؛ گفت: نمی توان غرب را به این دلیل سرزنش کرد.

 لانگ ضمن ابراز امیدواری برای پایان یافتن کشتار مردم لیبی ، پیش بینی کرد که انقلاب لیبی بیش از تونس و مصر به طول بیانجامد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها