عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

وزير كشور ليبي استعفا داد

وزير كشور ليبي استعفا داد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:17 ق.ظ

وزير كشور ليبي نيز از تمامي پست‌هايي كه برعهده داشت استعفا داد و حمايت خود را از انقلاب 17 فوريه در اين كشور اعلام كرد.

به گزارش سايت الجزيره‌، سرلشگر عبدالفتاح يونس العبيدي وزير كشور ليبي از تمامي پست‌هايش استعفا داد.

وي گفت، قذافي قصد داشت جنگنده‌هايش را براي بمباران بنغازي به اين شهر بفرستد. نيروهاي امنيت نيز مناطق حساس را در بنغازي تحت كنترل گرفتند.

وي در پيامي ضبط شده كه از سوي الجزيره پخش شد از نيرهاي مسلح خواست به انقلاب بپيوندند و به خواسته هاي مردم پاسخ دهند.

العبيدي تاكيد كرد:‌ ليبي فروپاشيد و قذافي مرد خطرناكي است.

وي افزود: من از قذافي خواستم كه براي هدف قرار دادن مردم از جنگنده‌ها استفاده نكند من از سخنراني قذافي نااميد شدم.

العبيدي ادامه داد:‌ انقلاب به خاطر مردم آغاز شد و يك انحراف موجب شد تا افسران مخلص با انقلاب هماهنگ عمل كنند وافسران از انقلاب جوانان حمايت خواهند كرد.

وي خاطر نشان كرد كه طرفداران قذافي از وي سوء استفاده كرده‌اند.

معمر قذافي رهبر ليبي در سخنراني‌اش تصريح كرد:‌ مردم انقلابي حيوان و اراذل و اوباش هستند.

وي گفته بود: العبيدي فرمانده‌اي بود كه طي ساليان طولاني در كنار وي به مبارزه با آمريكايي‌ها و انور سادات پرداخته بود.

وي مدعي شده بود: ساكنان بنغازي وي را دستگير كرده و به وي تيراندازي كرده‌اند و سرنوشتش نامشخص است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7229
دسترسی سریع به انجمن ها