عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معرفی مهندسین برگزیده ایران

معرفی مهندسین برگزیده ایران
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:17 ق.ظ

در آستانه روز ملی مهندسی در مراسمی در دانشگاه امیر کبیر از مهندسان برگزیده قدردانی شد.

 
 

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ در این مراسم که با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم ، قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور و جمعی از استادان و دانشجویان رشته های مهندسی برگزار شد از مهندسان برتر و پیشکسوت در 8 رشته تجلیل شد.

دکتر محمد مهدی نژاد معاون پژوهشی وزارت علوم در سخنرانی خود در این مراسم گفت: قرآن کریم به انسانها تأکید می کند که با علم می توان بر همه مسائل غلبه کرد لذا از این نگاه باید وارد حوزه اسلامی شدن نگاه به دانشگاه ها شد.

وی افزود: شاید در نگاه نخست فیزیک و شیمی اسلامی چندان معنایی خاصی نداشته باشد ولی بانگاه معنوی به پدیده های اطراف می توان گفت علوم مهندسی را هم می توان به صورت اسلامی ارائه کرد.

مهدی نژاد گفت: مهندسی که در حرفه خود خلاقیت و نوآوری داشته باشد ارزشهای او دو چندان می شود.

وی افزود: در جهان معاصر که همه علوم در راه پیشرفت و تکامل قرار دارد در حوزه رشد و نوآوری مهندسی دارای ارزشهای فراوانی است.

در ادامه این مراسم از 8 مهندس برگزیده در بخشهای مختلف تقدیر شد.

مهندس عبدالمهدی اجلالی (مهندسی متالوژی) ، مجید صادق آذر (سازه های فولادی) ، ایمان نعمت اللهی (مهندسی صنایع) ، محمد حقیقت کیش (علوم و فن آوری مهندسی نساجی) ، حسین عسگریان ابیانه (مهندسی برق و الکترونیک) ، رضا آصفی (معدن) ، پرویز عابدی (مکانیک) و داوود عابدی آملی (شیمی) ، مهندسانی بودند که در این مراسم از آنان تقدیر شد.

پنجم اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی روز مهندسی در ایران است. 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها