عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مخالفت لبنان با فرود جت خاندان قذافي

مخالفت لبنان با فرود جت خاندان قذافي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:20 ق.ظ

هانيبال قذافي
لبنان به هواپيماي خصوصي يکي از پسران معمر قذافي که همسر و برخي از اعضاي خانواده قذافي مسافر ‌آن بودند، اجازه فرود نداده است.


اين هواپيما که قرار بود همسر لبناني هانيبال قذافي، يکي از پسران حاکم ليبي را به کشور خود (لبنان) منتقل کند، براي فرود در فرودگاه بيروت با مخالفت مقامات لبناني روبه‌رو شد.

به گفته رسانه‌هاي لبناني، آلين اسکاف، همسر هانيبال قذافي، به همراه چند تن از اعضاي خانواده قذافي در بحبوحه گسترش مخالفت‌ها و تظاهرات‌هاي دموکراسي‌خواهانه مردم ليبي قصد عزيمت به لبنان را داشتند.

يک مقام لبناني که از افشاي نام خود خودداري کرد روز چهارشنبه (4 اسفند) گفت: "مقامات ليبي در تمام مدت شب يکشنبه تا دوشنبه از فرودگاه بيروت خواستند تا به هواپيماي متعلق به خانواده قذافي که حامل آلين اسکاف و برخي از اعضاي خانواده قذافي بود اجازه فرود دهد."

وي بدون ارائه جزئيات بيشتر افزود: "لبنان با اين درخواست مخالفت کرد."

اين در حالي است که اعضاي خانواده قذافي به علت ناپديد شدن امام موسي صدر، رهبر روحاني شيعه لبنان و بنيان‌گذار جنبش امل، در ميان مردم لبنان از محبوبيت برخوردار نيستند.

بسياري در لبنان بر اين باورند که امام موسي صدر سال 1978 ميلادي در سفر رسمي به ليبي به دستور مقامات اين کشور ربوده شده است.

امام موسي صدر به همراه محمد يعقوب و عباس بدرالدين به ليبي سفر کرد تا با مقامات ارشد دولت معمر قذافي ديدار کند، اما هر سه به شکلي مرموز ناپديد شدند.

گزارش‌هاي ضدونقيضي درباره سرنوشت امام موسي صدر وجود دارد. در حالي که برخي مي‌گويند وي در ليبي به قتل رسيده است، عده‌اي نيز بر اين باورند که او همچنان زنده است و در ليبي به‌سر مي‌برد.

در سال 2008 ميلادي دولت لبنان معمر قذافي را مسئول ناپديد شدن امام موسي صدر اعلام و دستور بازداشت او را صادر کرد.

با اين حال، دولت ليبي هرگونه ارتباط با اين موضوع را تکذيب و ادعا کرده است، امام موسي در سلامت کامل ليبي را به مقصد ايتاليا ترک کرد. دولت رم ادعاي دولت ليبي را به شدت تکذيب مي‌کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها