عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قذافي: خطوط نفت را منفجر کنيد

قذافي: خطوط نفت را منفجر کنيد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:21 ق.ظ

معمر قذافي به نيروهاي امنيتي خود دستور داده است خطوط لوله نفت اين کشور را منفجر کرده و در جريان انتقال نفت ليبي به کشورهاي مديترانه اختلال ايجاد کنند.


نشريه امريکايي تايم روز سه‌شنبه (3 اسفند) به نقل از يک منبع آگاه و نزديک به دولت ليبي گزارش داد، قذافي به نيروهاي امنيتي اين کشور دستور داده است در تاسيسات نفتي اين کشور اخلال و خراب‌کاري کنند.

وي افزود، نيروهاي وفادار به قذافي قرار است کار خود را با انفجار خطوط لوله نفت و قطع جريان صادرات نفت به بنادر مديترانه آغاز کنند.

اين در حالي است که شرکت‌هاي کشتي‌راني بين‌المللي اعلام کرده‌اند به علت ناآرامي‌ها و خشونت‌هاي ليبي، به طور موقت از اعزام کشتي‌هاي خود به تمام بنادر و پايانه‌هاي نفتي اين کشور خودداري مي‌کنند.

از سوي ديگر، بسياري از مقامات ارشد دولت ليبي از جمله عبدالفتاح يونس، وزير کشور ليبي، از سمت خود استعفا داده‌اند.

در همين حال، با وجود سرکوب‌هاي شديد دولتي در ليبي عليه مردم انقلابي، انقلابيون موفق شده‌اند کنترل استان برقه را در اختيار گيرند.

همچنين، سربازان در شهر بندري طبرق گفته‌اند نيروهاي قذافي کنترل اين منطقه را از دست داده‌اند.

اين در حالي است که معاون سفير ليبي در سازمان ملل اعلام کرده است، اظهارات اخير معمر قذافي مبني بر سرکوب مردم، نشان دادن چراغ سبز به مزدوران وي براي آغاز نسل‌کشي در اين کشور است.

قذافي در سخن‌راني سه‌شنبه شب (3 اسفند) خود، انقلابيون ليبي را گروهي "معتاد"، "بيمار" و "سوسک و موش" توصيف کرد و در بي‌اهميت جلوه دادن واکنش مردم گفت، تنها گروه کوچکي از جوانان به پليس حمله کرده‌اند.

وي گفت نه تنها از قدرت کناره‌گيري نخواهد کرد، بلکه با قدرت بيشتر تا آخرين قطره خون به سرکوب مخالفان خواهد پرداخت.

قذافي ضمن تهديد به سرکوب بيشتر انقلابيون، گفت: "ما هنوز از همه قدرتمان استفاده نکرده‌ايم."

بر پايه گزارش‌هاي منتشرشده، از زمان آغاز انقلاب مردمي ليبي تاکنون بيش از 1400 نفر به دست مزدوران طرفدار قذافي کشته شده?اند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها