عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شوراي امنيت اوضاع ليبي را بررسي کرد

شوراي امنيت اوضاع ليبي را بررسي کرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:21 ق.ظ

مردم دموکراسي خواه ليبي در تلاش براي براندازي حکومت 42 ساله معمر قذافي
شوراي امنيت سازمان ملل متحد با هدف بررسي خشونت‌هاي دولتي در ليبي عليه انقلابيون اين کشور، در مقر اين سازمان تشکيل جلسه داده است.


اين نشست روز سه‌شنبه (3 اسفند) به درخواست ابراهيم دباشي، معاون سفير ليبي در سازمان ملل، براي بررسي آخرين تحولات اين کشور، در شهر نيويورک مقر اين سازمان برگزار شد.

پيتر ويتينگ، سفير آلمان در سازمان ملل در اين نشست، شدت خشونت‌هاي اعمال شده عليه انقلابيون ليبي را در تظاهرات‌هاي مسالمت‌آميز آنان بسيار فجيع خواند.

سفير آلمان در سازمان ملل در ادامه تاکيد کرد که تحولات خشونت‌بار اخير ليبي، پيامدهاي منطقه‌اي و بين‌المللي گسترده‌اي در بر خواهد داشت.

وي همچنين، ارسال پيامي فوري و روشن از سوي شوراي امنيت براي ممانعت از اقدامات دولت معمر قذافي، حاکم ليبي را خواستار شد.

در همين حال، شماري از نمايندگان سياسي ليبي در سراسر جهان نظير هيات عالي اين کشور در سازمان ملل، ضمن محکوم کردن اقدامات مرگ‌بار قذافي در برخورد با انقلابيون، پايان همکاري خود را با رژيم وي اعلام کردند.

هيات عالي ديپلمات‌هاي ليبي در سازمان ملل كه مخالفت خود را با نظام حاكم در كشورشان اعلام كرده‌اند، با هدف جلوگيري از ورود اسلحه و اعزام مزدوران آفريقايي به اين کشور براي کشتار مردم، ايجاد تحريم‌هاي هوايي بر ليبي را خواستار شدند.

ناوي پيلاي، کميسر ارشد کميته حقوق بشر سازمان ملل، حملات هوايي اخير رژيم قزافي عليه مردم اين کشور را در شمار جنايات بشري عنوان کرده است.

اين در حالي است که قذافي سه‌شنبه با حضور در تلويزيون دولتي اين کشور گفته است، نه تنها از قدرت کناره‌گيري نخواهد کرد، بلکه با قدرت بيشتري تا آخرين قطره خونش به سرکوب مخالفان خواهد پرداخت.

وي تهديد کرد به سرکوب بيشتر تظاهرکنندگان دموکراسي‌خواه خواهد پرداخت و گفت: "ما هنوز از همه قدرتمان استفاده نکرده‌ايم."

گزارش‌هاي غيررسمي حاکي از آن است که در حملات هوايي روز دوشنبه جنگنده‌هاي هوايي دولت ليبي به شهر طرابلس پايتخت اين کشور، دست‌کم هزار نفر از مردم بي‌دفاع جان بخته‌اند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها