عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

13 زخمي فلسطيني در حملات اسرائيل

13 زخمي فلسطيني در حملات اسرائيل
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:23 ق.ظ

تعدادي از تانک هاي رژيم اسرائيل چهارشنبه (چهارم اسفند) به نوار غزه هجوم برده اند
به گفته پزشکان دست‌کم 13 فلسطيني از جمله چند کودک در دو حمله اخير رژيم اسرائيل به نوار غزه زخمي شده‌اند.


به گزارش خبرنگار پرس تي وي، اين حملات زماني صورت گرفت که نيروهاي رژيم اسرائيل چهارشنبه (چهارم اسفند) قصد داشتند به شرق نوار غزه يورش برند.

بر اساس اين گزارش، در پي شليک گلوله يک فروند تانک اسرائيلي به بخش‌هايي از شرق نوار غزه، 11 فلسطيني زخمي شدند.

اين درحالي بود که کمي پيش از آن تعدادي از تانک‌و بولدوزرهاي اسرائيلي ظاهرا براي تخريب زمين‌هاي زراعي در مناطق مرزي اشغالي وارد اراضي فلسطين شده بودند.

درميان زخمي‌شدگان، سه تن از اعضاي شاخه نظامي سازمان جهاد اسلامي موسوم به گردان‌هاي القدس و سه کودک فلسطيني نيز ديده مي‌شوند.

در پي اين رويداد، سازمان جهاد اسلامي فلسطين بيانيه‌اي صادر و در آن خاطرنشان کرد: "سه تن از رزمندگان ما درحالي که تلاش مي‌کردند با پرتاب خمپاره به سوي تانک‌هاي رژيم اسرائيل در داخل مرز (غزه) با ورود اين تانک‌ها مقابله کنند، زخمي شدند."

ادهم ابوسليمه رئيس امور اضطراري دولت منتخب فلسطيني حماس در نوارغزه با اشاره به انتقال مجروحان به بيمارستان شفا تأکيد کرد، بعضي از آن‌ها در شرايط وخيمي به سر مي‌برند.

در همين حال، در رويدادي ديگر، دو کارگر فلسطيني حين جمع‌آوري بقاياي خانه‌هايي که در جنگ 2009 غزه تخريب شده‌اند، هدف گلوله‌هاي اسرائيلي قرار گرفتند.

فلسطيني‌ها به علت محاصره تحميلي و بحران‌زاي رژيم اسرائيل بر نوار غزه مجبور به جمع‌آوري مصالح ساختماني مورد نياز براي ساخت خانه از خانه‌هايي هستند که در حملات پيشين رژيم اسرائيل تخريب شده‌اند.

از ماه مارس 2010 ميلادي (اسفند/ فروردين) تاکنون، بيش از صد فلسطيني هنگام جمع آوري مصالح ساختماني از خرابه‌هاي به جا مانده از جنگ غزه، هدف حملات سربازان اسرائيلي قرار گرفته‌اند.

رژيم اسرائيل از سال 2007 ميلادي و بعد از پيروزي حماس در انتخابات فلسطين و تسلط دولت فلسطيني حماس بر نوار غزه، اين منطقه را محاصره کرده است و از واردات و صادرات بسياري از مايحتاج مردم منطقه جلوگيري مي‌کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها