عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يونان در اعتصاب

يونان در اعتصاب
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:23 ق.ظ

تصوير آرشيوي از تظاهرات در شهر آتن
در پي برگزاري تظاهرات گسترده‌توسط کارکنان بخش‌هاي دولتي و خصوصي يونان عليه تدابير رياضت اقتصادي اين کشور، آتن شاهد اعتصاب سراسري است.


اتحاديه كارگران بخش خصوصي (GSEE) و اتحاديه كارگران بخش دولتي (ADEDY)اين تظاهرات را که چهارشنبه (چهارم اسفند) برگزار شد، سازمان دهي کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، اين اعتصاب عبورومرور در آب‌راه‌ها و حرکت قطارهاي برون‌شهري در آتن را مختل کرده است؛ همچنين انتظار مي‌رود روند پرواز هواپيماها با چهار ساعت تعطيلي کامل مواجه شود.

اعتصاب کارمندان دولتي و خصوصي در آتن، همچنين روند خدمات‌رساني بيمارستان‌ها و مدارس را مختل کرده و حتي ادارات دولتي را به تعطيلي کشانده است.

جورج پاپاندرئو نخست وزير يونان، ماه مه سال گذشته ميلادي (ارديبهشت 1389) موافقت کرد که در قبال دريافت وام‌هايي به ارزش 110 ميليارد يورو از سوي اتحاديه اروپا و صندوق بين‌المللي پول سياست رياضت اقتصادي را اجرا کند.

از آن زمان به بعد، کارکنان بخش حمل و نقل و احزاب چپ‌گرا با سازمان‌دهي اعتصاب‌هاي گسترده به مخالفت با رياضت اقتصادي دولت پرداختند.

مخالفان مي‌گويند از تشديد روند خصوصي‌سازي و پايمال‌شدن حقوق‌شان در پي اتخاذ اين تدابير نگرانند.

سال گذشته ميلادي (2010) يونان شاهد هفت دوره اعتصاب سراسري در پاسخ به کاهش هزينه‌ها توسط دولت پاپاندرئو بود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها