عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نگاه منفي ناتو به حرکت رزم‌ناوهاي ايران

نگاه منفي ناتو به حرکت رزم‌ناوهاي ايران
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:24 ق.ظ

عبور رزمناو ايراني الوند از کانال سوئز (ُسه شنبه سوم اسفند)
به رغم آن ‌که تهران مأموريت کشتي‌هاي ايراني عبور کرده از کانال سوئز را صلح‌آميز دانسته، ناتو اعلام کرده است حضور ايران در درياي مديترانه را از نزديک زيرنظر دارد.


در همين حال به گزارش خبرگزاري فرانسه، اوآنا لانگسکو سخنگوي سازمان پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) درباره اين موضوع گفت: "ما تحولات منطقه و حرکت اين دو کشتي ايراني را از نزديک زير نظر داريم."

دو رزم‌ناو ايراني به نام‌هاي الوند و خارک براي اولين بار بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران با دريافت مجوز از سوي مقامات مصري توانستند سه‌شنبه ( سوم بهمن) از کانال سوئز عبور کرده و وارد درياي مديترانه شوند.

اين دو رزم‌ناو اکنون براي اهداف آموزشي در ساحل سوريه لنگر انداخته‌اند.

نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران اعلام کرده است اعزام کشتي‌هاي ايراني به درياي مديترانه به منظور تقويت روابط دوستانه با ديگر کشورها و رساندن پيام صلح و امنيت ايران صورت مي‌گيرد.

با وجود اين، رژيم اسرائيل نيروي دريايي خود را به حالت آماده‌باش درآورده است و اين اقدام ايران را موجب نگراني و اقدامي تحريک‌آميز دانسته است.

امريکا نيز به عنوان متنفذترين عضو ناتو و متحد اصلي اسرائيل در منطقه، اعلام کرده است با دقت مسير اين کشتي‌هاي ايراني را دنبال مي‌کند.

امير سرتيپ عبدالرحيم موسوي، جانشين کل ارتش جمهوري اسلامي ايران نيز در اين زمينه گفته است: "پس از پيروزي انقلاب اسلامي بسياري براين باور بودند که نيروي دريايي و هوايي ايران ظرف چند ماه از ادامه فعاليت باز خواهند ماند، اما امروز اين باور اسکتباريان نقش بر آب شده و ارتش ايران يکي از قدرتمندترين ارتش‌هاي منطقه و جهان است."

وي تصريح کرده است: "حضور ناوگروه نيروي دريايي در کانال سوئز، رژيم صهيونيستي را شگفت‌زده کرده است و از همين رو اين رژيم طي چند روز گذشته دست به انجام تبليغات منفي در اين خصوص زده است."

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها