عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تصويب بودجه‎رياضتي در پارلمان يونان

تصويب بودجه‎رياضتي در پارلمان يونان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:25 ق.ظ

يکي از مخالفان يوناني پرچمي را که بر روي آن عبارت "براي فروش" نوشته است را در اطراف پارلمان يونان در دست مي چرخاند و مخالفت خود را با تصويب بودجه 2011 اين کشو اعلام مي کند.
پارلمان يونان بودجه سال 2011 دولت را در راستاي اجراي طرح رياضت اقتصادي به منظور کاهش هزينه‌ها و نجات از ورشکستگي اين کشور، به تصويب رسانده است.


اين بودجه که در نخستين ساعات بامدادي روز پنجشنبه (2 دي) به تصويب پارلمان يونان رسيد، مواردي چون کاهش هزينه‌ها، افزايش ماليا‌ت‌ها و توقف پرداخت مستمري‌هاي بازنشتگي را در برمي گيرد.

دولت يونان قصد دارد با اجراي اين طرح و از طريق افزايش ماليات‌ها و کاهش هزينه‌ها، کسري بودجه 9.4 درصدي ( نه و چهاردهم درصدي ) توليد ناخالص ملي اين کشور در سال 2010 را به 7.4 درصد ( هفت و چهاردهم درصد) در سال آينده کاهش دهد.

شايان ذکر است، کاهش هزينه‌ها سياستي است که اتحاديه اروپا و صندوق بين‌المللي پول پس از آنکه به منظور نجات يونان از ورشکستگي با اعطاي وام 110 ميليارد يورويي به اين کشور موافقت کردند، از آتن خواسته‌اند که آن را به اجرا درآورد.

اين در حالي است که يونان براي سومين سال پياپي شاهد رکود اقتصادي است و به گفته مقامات آتن، سياست رياضت اقتصادي مي‌تواند به نجات اقتصاد کشور از ورشکستگي کمک کند.

بودجه سال 2011 يونان با 156 راي موافق نمايندگان حزب سوسياليت از مجموع 300 نماينده پارلمان اين کشور به تصويب رسيد.

جورج پاپاندرو نخست وزير سوسياليست يونان، پيش از آغاز راي‌گيري خطاب به نمايندگان پارلمان گفت: "ما براي کسب موفقيت هرکاري مي‌کنيم. ما [اوضاع] کشور را تغيير خواهيم داد".

از سوي ديگر، رهبر حزب دموکراسي نوين،اصلي‌ترين حزب مخالف دولت يونان، به قانون‌گذاران اين کشور گفت، بودجه سال 2011 و بسته کمک‌هاي مالي اتحاديه اروپا و صندوق بين‌المللي پول با شکست مواجه خواهد شد.

در همين حال، روز چهارشنبه (1 دي) در پي تظاهرات آرام هزاران تن از معترضان به طرح کاهش دستمزدها و ديگر سياست‌هاي رياضتي دولت که در خيابان‎هاي اطراف پارلمان اين کشور برگزار شد، حمل و نقل عمومي در شهر آتن پايتخت يونان با اختلال مواجه شد.

اين در حالي بود که اتحاديه بخش خصوصي و دولتي يونان روز گذشته و پيش از آغاز راي‌گيري در مورد بودجه، اعلام کردند تظاهرات سه ساعته‌اي در آتن برگزار خواهند کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها