عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تجمع اعتراض‌آميز کارکنان فرهنگي يونان

تجمع اعتراض‌آميز کارکنان فرهنگي يونان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:25 ق.ظ

پليس يونان به سوي کارکنان وزارت فرهنگ که در اعتراض به اخراج قريب‌الوقوع 320 کارمند تظاهرات کرده بودند گاز اشک‌آور پرتاب کرده است.


به گزارش خبرگزاري آلمان، پليس ضد شورش يونان روز پنجشنبه (22 مهر) به سوي صدها معترضي که براي دومين روز در آکروپليس، واقع در مرکز آتن تجمع کرده بودند، گاز اشک‌آور پرتاب کرد.

اين در حالي است که کارمندان يوناني به خاطر بيکاري و حقوق عقب افتاده خود عليه دولت اين کشور دست به تظاهرات زده بودند.

اتحاديه کارکنان وزارت هنر معاصر يونان اعتراضات خود را از روز سه‌شنبه (20 مهر) در واکنش به اخراج قريب‌الوقوع 320 کارمند وزارت فرهنگ اين کشور آغاز کردند.

اين در حالي است که زمان قراردادهاي اين کارمندان آخر ماه جاري ميلادي به پايان مي‌رسد.

لازم به ذکر است که طي دو ماه گذشته ميلادي يونان هم‌زمان با ديگر کشورهاي اروپايي شاهد اعتراضات گسترده مردمي بود.

پيش از کارمندان وزارت فرهنگ معاصر يونان، معلمان، مدارس، ادارات دولتي، کارکنان بخش حمل و نقل، راه آهن، مترو، بيمارستان‌هاي دولتي، و ديگر بخش‌هاي اين کشور در اعتراض به سياست‌هاي اقتصادي انقباضي دولت اين کشور دست به تظاهرات زدند.

کارگران و اتحاديه‌هاي کارگري در اعتراض به سياست‌هاي اقتصادي دولت‌هاي اروپايي، کاهش دستمزد‌ها و فرصت‌هاي شغلي، در بيشتر کشورهاي قاره اروپا دست به اعتصاب زده‌اند.

اتحاديه‌هاي کارگري در يونان خواستار اقدام جدي دولت ‌براي ثبات شغلي کارگران، خدمات اجتماعي مناسب و شرايط بازنشستگي بهتر هستند.

گفتني است نرخ کنوني بيکاري در يونان و برخي ديگر از کشورهاي اروپايي بي‌سابقه و سياست‌هاي اقتصادي سران اين کشور سبب بروز اعتصاب‌ها و اعتراضات گسترده‌اي در يونان شده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها