عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آيا استقلال در اصفهان طلسم شكني مي‌كند؟

آيا استقلال در اصفهان طلسم شكني مي‌كند؟
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:25 ق.ظ

استقلال 3315 روز است كه در اصفهان برابر سپاهان پيروز نشده است.

در حساس ترين ديدار اين هفته ي از رقابتها که از ساعت 16 و 15 دقيقه ي امروز در ورزشگاه فولاد شهر برگزار خواهد شد، دو تيم مدعي سپاهان و استقلال به مصاف هم خواهند رفت.

همواره در طول 9 دوره ي گذشته ي ليگ برتر، رقابت هاي اين دو تيم جذاب، حساس، تماشاگر پسند و بعضا پر گل از آب در آمده است. از جمله پر گل ترين ديدار هاي دو تيم در طول رقابت هاي ليگ برتر، مي توان به پيروزي هاي 3 بر 2 سپاهان برابر استقلال در دو بازي رفت و برگشت در دومين دوره ي ليگ برتر يا تساوي هاي 2 بر 2 دو تيم در دو بازي دوره ي چهارم و پيروزي 4 بر 3 آبي پوشان پايتخت برابر سپاهان در دور رفت ليگ دهم اشاره کرد.

دو تيم تاکنون 19 بار در مسابقات ليگ برتر به مصاف هم رفته اند که سپاهان اصفهان با کسب 8 پيروزي عملکرد بهتري نسبت به رقيب ديرينه ي خود که موفق به کسب 7 پيروزي شده، داشته است، 4 بازي دو تيم نيز با تساوي به پايان رسيده است، 25 گل زده براي سپاهان و 26 گل زده نيز براي استقلال در تقابلهاي دو تيم برابر هم به ثبت رسيده است.

اما از نکات بسيار جالب توجه آمار بازيهاي دو تيم، شکست ناپذيري 9 ساله ي سپاهان برابر استقلال در اصفهان است، به طوري که از آخرين شکست اين تيم برابر استقلال در اصفهان به 3315 روز قبل و هفت بهمن ماه 1380 باز مي گردد که استقلالي‌ها در نخستين دوره ي ليگ برتر در ورزشگاه نفش جهان موفق به شکست سپاهان شدند، از اين تاريخ تاکنون دو تيم 8 بار در اصفهان به مصاف يک ديگر رفته اند که سپاهان با کسب 6 پيروزي و 2 تساوي آمار بهتري برابر آبي‌هاي پايتخت داشته است. به بيان ديگر تاکنون استقلال موفق به شکست سپاهان در ورزشگاه فولادشهر نشده است و تمام بازيهاي خود را در اين استاديوم به طلائي پوشان اصفهان واگذار کرده است. دو تساوي دو تيم در اصفهان به بازي هاي رفت دوره هاي سوم و چهارم باز مي گردد که سپاهاني ها در ورزشگاه نقش جهان از حريفان ميزباني مي کردند.

از ديگر نکات حاشيه‌اي و جالب توجه مسابقه‌ي دو تيم مي‌توان به تقابل امير قلعه نويي، خسرو حيدري، جانواريو و رضا عنايتي با آبي‌هاي پايتخت اشاره كرد.

عنايتي بارها و بارها در مصاحبه‌هايش از انگيزه‌ي بالاي خود براي درخشش در اين مسابقه و جلب اعتماد هواداران سپاهان سخن گفته است. بدون شک ديدار دو تيم بسيار جذاب و حساس خواهد بود. ديداري که دو تيم آن را يکي از مسابقات 6 امتيازي توصيف کرده‌اند که در مشخص کردن چهره‌ي تيم قهرمان بسيار تاثير گذار است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
hojat20 تشکرات از این پست

پاسخ به:آيا استقلال در اصفهان طلسم شكني مي‌كند؟
پنج شنبه 5 اسفند 1389  03:18 ب.ظ

به نظر من که برد کمی سخت است و اگر اینطور شود امسال قهرمانی برای استقلال تضمین شده به نظر می رسد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها