عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پارلمان يونان به بودجه رياضتي راي مي‌دهد

پارلمان يونان به بودجه رياضتي راي مي‌دهد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:25 ق.ظ

پارلمان يونان پس از روزها بحث بر سر بودجه‌اي که در چارچوب سياست رياضتي، 14 ميليارد دلار در آن صرفه جويي شده، تصميم‌گيري مي‌کند.


انتظار مي‌رود گئورگ پاپاندرو، نخست وزير يونان که دولت سوسياليست او از يک ششم اکثريت کرسي‌هاي پارلمان اين کشور برخوردار است، پيروز اين راي‌گيري شود.

بودجه سال 2011 يونان شامل کاهش کمک به بخش بهداشت و شرکت‌هاي سهامي عام اين کشور، افزايش 2 درصدي حداقل نرخ ماليات فروش از 11 درصد به 13 درصد، مبارزه با فرار از پرداخت ماليات، کاهش هزينه دفاعي و قطع مستمري خواهد بود.

اين راي‌گيري در پي موافقت اتحاديه اروپا و صندوق بين‌المللي پول با پرداخت وام به يونان از سوي دولت و پارلمان اين کشور انجام خواهد شد.

اين در حالي است که، رشد نرخ بيکاري، کاهش دستمزدها و افزايش قيمت‌ها، اتحاديه‌هاي بانفوذ اين کشور را ترغيب کرد تا در واکنش به اين تغييرات موجي از اعتصاب‌هاي گسترده‌اي را در سراسر يونان برگزار کنند.

اعتصاب 24 ساعته روز چهارشنبه (24 آذر) کارگران بخش اتوبوس‌راني يونان، براي چهارمين بار در ماه گذشته موجب اختلال در سيستم حمل و نقل اين کشور شد.

در همين حال، اتحاديه بخش خصوصي و دولتي قصد دارند تا ساعاتي ديگر تظاهرات سه ساعته‌اي در آتن، پايتخت اين کشور، برگزار کنند.

کاهش هزينه‌ها سياستي است که اتحاديه اروپا و صندوق بين‌المللي پول پس از موافقت با اعطاي وام 110 ميليارد يورويي به يونان براي نجات اين کشور از ورشکستگي، از آتن خواستند که آن را به اجرا درآورد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها