عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جاسوس سابق، كانديداي حزب حاكم روسيه در انتخابات پارلماني

جاسوس سابق، كانديداي حزب حاكم روسيه در انتخابات پارلماني
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:28 ق.ظ

يك روزنامه روسي اعلام كرد جاسوس سابق روسيه قرار است به عنوان يكي از اعضاي حزب ولاديمير پوتين در انتخابات پارلماني روسيه در ماه دسامبر كانديدا شود.

به نوشته روزنامه ديلي تلگراف، يك روزنامه روسي اعلام كرد كه حزب حاكم "روسيه متحد"‌ متعلق به ولاديمير پوتين، نخست وزير اين كشور نام آنا چاپمن‌، جاسوس سابق روس را به عنوان نماينده منطقه وگلوگراد در جنوب روسيه در ليست كانديداهاي پارلماني خود ثبت كرده است.

از آنجا كه دولت روسيه در حقيقت دولتي تك حزبي است و انتظار مي‌رود كه حزب روسيه متحد همچنان تا مدت‌ها حزب حاكم روسيه باشد‌، اين جاسوس سابق احتمالا موفقيت تضمين شده‌اي را در انتخابات به دست خواهد ‌آورد.

آنا چاپمن يكي از 10 جاسوسي روسي بود كه تابستان گذشته از آمريكا اخراج شدند‌، احتمالا بازگشت مهمي را به عرصه سياست تجربه خواهد كرد. اگرچه وي و همكارانش به خاطر بي‌ كفايتي در غرب اسباب خنده شدند اما كرملين بازگشت آنها را به روسيه جشن گرفت.

آنا چاپمن‌، پس از بازگشت به روسيه به شدت تلاش داشته است تا از مصاحبه با رسانه‌ها اجتناب كند اما از طرفي ديگر با جديت سعي كرده است تا خود را مشهور نگه دارد.

ماه دسامبر گذشته‌، وي به عنوان يكي از روساي شاخه جوانان حزب ولاديمير پوتين برگزيده شد و از ترغيب جوانان به وطن پرستي دفاع كرد.

وي يك برنامه هفتگي در تلويزيون روسيه دارد و مدتي هم يك مدل لباس بود وهمچنين نام خود را به عنوان يك نام تجاري ثبت كرده است تا هشت محصول را از جمله ساعت‌ و لباس تحت عنوان نام خود به بازار عرضه كند.

اين روزنامه روسي همچنين گفت كه واسيلي شستاكوف‌ مربي جودوي ولاديمير پوتين نيز قرار است به عنوان كانديداي يكي از احزاب كوچكتر تحت حمايت كرملين به پارلمان روسيه راه پيدا كند.

اگر آنا چاپمن بتواند به عنوان نماينده مجلس انتخاب شود و وضيعتي مشابه آندري لوگووي،‌ جاسوس سابق (KGB) پيدا خواهد كرد.

وي كه متهم به مسموم كردن آلكساندر ليتويننكو در سال 2006 در لندن است تنها نپذيرفت كه در دادگاه حاضر شود و همچنان به عنوان يكي از نمايندگان پارلمان روسيه به فعاليت سياسي خود ادامه مي‌دهد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها