عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

امكان ثبت نام داوطلبان آزمون سراسري بدون سوابق تحصيلي فراهم شد

امكان ثبت نام داوطلبان آزمون سراسري بدون سوابق تحصيلي فراهم شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:33 ق.ظ

امكان ثبت نام داوطلبان آزمون سراسري بدون سوابق تحصيلي فراهم شد  
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد كه آن دسته از داوطلبان آزمون سراسري كه هنوز كد سوابق تحصيلي خود را دريافت نكرده اند؛ مي توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش، ثبت نام خود را بدون نياز به ارائه اين سوابق، به انجام برسانند.  
'حسين توكلي' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا با بيان اينكه قيد ارائه سوابق تحصيلي از ثبت نام داوطلبان آزمون سراسري سال آينده ، برداشته شده است گفت: اين اقدام به منظور ايجاد تسهيلات براي آن دسته از داوطلبان كه اطلاعات فردي و سوابق تحصيلي آنها توسط وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش تحويل نشده يا برخي از اطلاعات آموزش و پرورش آنها صحيح نيست،‌ صورت مي گيرد.
وي توضيح داد: داوطلباني كه به دليل نداشتن كد سوابق تحصيلي و يا اشتباه در اطلاعات سوابق تحصيلي، موفق به انجام ثبت نام در آزمون سراسري سال 90 نشده اند، مي توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org به بخش ثبت نام آزمون سراسري مراجعه و در وضعيت كد سوابق تحصيلي بند 5 با عنوان 'مشمول سوابق تحصيلي مي‌باشم' و 'اطلاعات فردي و سوابق تحصيلي موجود نيست يا صحيح نمي‌باشد' و 'داراي كد سوابق تحصيلي نمي‌باشم' را انتخاب و ثبت نام خود را به انجام برسانند.
توكلي افزود: آن دسته از داوطلبان كه در مرحله اول براي شركت در آزمون سراسري سال 1390 ، ثبت نام كرده اند تا ساعت 24 روز شنبه، هفتم اسفندماه فرصت دارند تا با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش، نسبت به مشاهده و درصورت نياز براي اصلاح و ويرايش اطلاعات تقاضانامه ثبت نامي خود اقدام كنند.
به گفته وي، داوطلباني كه به هر دليل براي ثبت نام در آزمون سراسري سال 1390 ثبت نام نكرده اند درصورت تمايل مي توانند تا ساعت 24 روز شنبه، هفتم اسفندماه ، تقاضانامه الكترونيكي ثبت نام در اين آزمون را تكميل كنند.
سخنگوي سازمان سنجش، با بيان اينكه در مرحله اول، تعداد 948 هزار و 612 نفر براي شركت در آزمون سراسري سال 1390 ثبت نام كرده اند از افزايش اين تعداد با انجام ثبت نام هاي جديد ( از 28 بهمن تا ظهر امروز، چهارم اسفند) به يك ميليون و 83 هزار و 500 نفر خبر داد.
وي پيش بيني كرد تا پايان مهلت ثبت نام مجدد، شمار ثبت نام كنندگان آزمون سراسري سال آينده به يك ميليون و 250 هزار نفر برسد.
به گزارش ايرنا، با توجه به اينكه سوابق تحصيلي براي ديپلمه‌هاي نظام جديد آموزش متوسطه سال‌هاي 1384 به بعد كه امتحانات آنان به صورت كتبي و نهايي كشوري برگزار شده است، تا ميزان 25 درصد در گزينش نهايي آنان اعمال مي شود، ثبت نام اين دسته از داوطلبان، مشروط به ارايه سوابق تحصيلي در تقاضانامه ثبت نامي آزمون سراسري شده بود.
از طرف ديگر، به دليل ارسال نشدن به موقع فايل سوابق تحصيلي دانش آموزان از طرف وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش، تعدادي از داوطلبان آزمون سراسري، درمهلت مقرر، موفق به انجام ثبت نام نشدند، از همين رو، سازمان سنجش، مهلت مجددي را براي ثبت نام اين دسته از داوطلبان، درنظر گرفت.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها