عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

ظرفيت اشتغال‌زايي كشور 2 برابر آمار پيش‌بيني شده است

ظرفيت اشتغال‌زايي كشور 2 برابر آمار پيش‌بيني شده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:34 ق.ظ

مديركل امور اقتصادي استانداري چهارمحال و بختياري:  
ظرفيت اشتغال‌زايي كشور 2 برابر آمار پيش‌بيني شده است  
مديركل دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري چهارمحال و بختياري گفت: براساس نتايج مطالعات و بررسي‌هاي انجام شده از سوي مسئولان اشتغال كشور، ظرفيت اشتغال‌زايي حدود دو برابر رقم پيش‌بيني شده كنوني است.
علي شهريارپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهركرد به برنامه‌ريزي دولت براي ايجاد سالانه يك‌ميليون و 100 هزار شغل در كشور اشاره و اظهار داشت: نتايج بررسي‌ها و مطالعات نشان دهنده ظرفيت بيشتر اشتغال‌زايي در كشور و استان از رقم پيش‌بيني شده فعلي است.
شهريارپور ظرفيت ايجاد اشتغال كشور براساس برآوردها و مطالعات را 2 ميليون و 400 هزار نفر دانست و افزود: تجديد نظر در برنامه اشتغال كنوني به صورت جدي در حال پيگيري است.
وي تصريح كرد: براساس همين برنامه، ايجاد سالانه 13 هزار و 500 شغل در چهارمحال و بختياري پيش‌بيني شده كه اين رقم اكنون فراتر رفته است.
مديركل دفترهماهنگي امور اقتصادي استانداري چهارمحال و بختياري با اشاره به سياست دولت نهم در راستاي ايجاد اشتغال با راه‌اندازي بنگاه‌هاي كوچك اقتصادي زودبازده و كارآفرين گفت: اعطاي تسهيلات به بنگاه‌هاي زودبازده با توجه به سياست انقباضي بانك مركزي در سال 1388 تا حد زيادي متوقف شد.
وي به نحوه جذب تسهيلات در كشور در حال حاضر اشاره و خاطرنشان كرد: تسهيلات بنگاه‌هاي اقتصادي به دو صورت تسهيلات طرح‌هاي نيمه تمام، مصوب و سرمايه در گردش به بهره‌برداري رسيده و طرح‌هاي در دست بررسي و جديد تقسيم بندي شده كه عملكرد بانك‌هاي عامل در مورد طرح‌هاي گروه نخست كشور در سال جاري تا پايان مهرماه كه حدود 15.6 درصد اعلام شده است.
شهريارپور از اختصاص 30 درصد تسهيلات سهميه بنگاه‌هاي اقتصادي به بنگاه‌هاي اقتصادي متوسط و بزرگ با تسهيلات مورد نياز حداقل 20 ميليارد ريال و حداكثر 100 ميليارد ريال خبرداد و افزود: 30 درصد از تسهيلات باقي مانده سهم هر استان بايد به اين طرح‌ها اختصاص داده شود.
وي تأكيد كرد: براساس مصوبات شوراي عالي اشتغال و تفاهم نامه تنظيمي بين وزارتخانه‌هاي تعاون و كار و امور اجتماعي برخي از امور مربوط به ثبت نام و سازماندهي جويندگان كار، راه اندازي بانك اطلاعاتي جامع از ثبت نام كنندگان، پالايش و تفكيك جويندگان كار و غيره از اداره كل كار و امور اجتماعي گرفته و به اداره كل تعاون در استان‌ها واگذار شد.
مديركل دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري چهارمحال و بختياري گفت: در راستاي ثبت اطلاعات شاغلان در سامانه‌اي كه از طرف وزارت كار و امور اجتماعي مشخص شده، دستگاه‌هاي اجرايي بايد اقدامات لازم را انجام و بانك‌هاي عامل نيز ورود اطلاعات مربوطه را پيگيري و دنبال كرده تا خللي در آمار و اطلاعات مورد نياز براي برنامه‌ريزي در اين بخش به وجود نيايد.
وي به ابلاغ دستورالعملي از سوي وزارت كار و امور اجتماعي به استان‌ها در راستاي مشاغل خانگي اشاره و تصريح كرد: براساس اين دستورالعمل و با توجه به قانون ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي، اعتبارات مورد نياز دستگاه‌هاي اجرايي براي حمايت از اين مشاغل بايد در بودجه سال آينده آنها پيش بيني و تأمين شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها