عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

خدمات طرح پزشك خانواده رايگان است

خدمات طرح پزشك خانواده رايگان است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:35 ق.ظ

خدمات طرح پزشك خانواده رايگان است  
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: با اجراي طرح پزشك خانواده، معضل دريافت زيرميزي توسط برخي پزشكان حل مي‌شود.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا در کاشان، مرضيه وحيد دستجردي در ديدار با نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان، تصريح كرد: در قالب اين طرح به ازاي هر 2 هزار و 500 نفر جمعيت يك پزشك در نظر گرفته شده و خدمات آن بصورت رايگان و از سوي دولت ارائه مي‌شود.
وي گفت : طرح پزشك خانواده در بيش از 50 كشور دنيا از جمله انگليس با موفقيت اجرا شده‌ است.
دستجردي با تقدير از رهنمودهاي امام جمعه كاشان خاطرنشان كرد: در مقوله اخلاق پزشكي شوراي عالي اخلاق پزشكي براي برنامه‌ريزي و مشاوره تشکيل شده است .
دستجردي با اشاره به ورود دروس اخلاق به علوم پزشکي خاطرنشان كرد: از ديگر اقدامات اين وزارتخانه تاسيس دپارتمان‌هاي اخلاق پزشكي است.
وي از اقدامات صورت گرفته براي جلوگيري از اختلاط زن و مرد، به طراحي بيمارستان جامع زنان در كشور اشاره و تصريح كرد: درهفته آينده كلنگ چند بيمارستان جامع زنان به زمين مي‌خورد و در شهرستان‌ها نيز مطالعات آن در حال پيگيري است.
دستجردي در پاسخ به سوال يكي از روحانيون حاضر در اين جلسه مبني بر خدمات دندانپزشكي ويژه طلاب يادآور شد: دولت وظيفه حمايت از حوزه‌هاي علميه را دارد و براي حل مشكل طلاب نيز يك يونيت دندانپزشكي ويژه حوزه‌هاي علميه در كاشان تشكيل مي‌شود.
وزير بهداشت همچنين گفت: 46 هزار تخت بيمارستاني به مجموع تخت‌هاي بيمارستان‌هاي كشور افزوده مي‌شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها