عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خدمات طرح پزشك خانواده رايگان است

خدمات طرح پزشك خانواده رايگان است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:35 ق.ظ

خدمات طرح پزشك خانواده رايگان است  
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: با اجراي طرح پزشك خانواده، معضل دريافت زيرميزي توسط برخي پزشكان حل مي‌شود.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا در کاشان، مرضيه وحيد دستجردي در ديدار با نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان، تصريح كرد: در قالب اين طرح به ازاي هر 2 هزار و 500 نفر جمعيت يك پزشك در نظر گرفته شده و خدمات آن بصورت رايگان و از سوي دولت ارائه مي‌شود.
وي گفت : طرح پزشك خانواده در بيش از 50 كشور دنيا از جمله انگليس با موفقيت اجرا شده‌ است.
دستجردي با تقدير از رهنمودهاي امام جمعه كاشان خاطرنشان كرد: در مقوله اخلاق پزشكي شوراي عالي اخلاق پزشكي براي برنامه‌ريزي و مشاوره تشکيل شده است .
دستجردي با اشاره به ورود دروس اخلاق به علوم پزشکي خاطرنشان كرد: از ديگر اقدامات اين وزارتخانه تاسيس دپارتمان‌هاي اخلاق پزشكي است.
وي از اقدامات صورت گرفته براي جلوگيري از اختلاط زن و مرد، به طراحي بيمارستان جامع زنان در كشور اشاره و تصريح كرد: درهفته آينده كلنگ چند بيمارستان جامع زنان به زمين مي‌خورد و در شهرستان‌ها نيز مطالعات آن در حال پيگيري است.
دستجردي در پاسخ به سوال يكي از روحانيون حاضر در اين جلسه مبني بر خدمات دندانپزشكي ويژه طلاب يادآور شد: دولت وظيفه حمايت از حوزه‌هاي علميه را دارد و براي حل مشكل طلاب نيز يك يونيت دندانپزشكي ويژه حوزه‌هاي علميه در كاشان تشكيل مي‌شود.
وزير بهداشت همچنين گفت: 46 هزار تخت بيمارستاني به مجموع تخت‌هاي بيمارستان‌هاي كشور افزوده مي‌شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها