عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزارت آموزش و پرورش، پيشتاز تقاضاي بازنشستگي پيش از موعد

وزارت آموزش و پرورش، پيشتاز تقاضاي بازنشستگي پيش از موعد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:36 ق.ظ

بازنشستگي پيش از موعد بيش از 127هزار نفر از كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي طي 3سال گذشته  
وزارت آموزش و پرورش، پيشتاز تقاضاي بازنشستگي پيش از موعد  
مديرعامل صندوق بازنشستگي كشوري گفت: در سه سال گذشته دولت به رغم محدوديت‌هاي مالي و اعتباري با اختصاص بودجه‌ لازم، زمينه بازنشستگي پيش از موعد 127 هزار و 670 نفر از کارکنان دستگاه‌هاي اجرايي را فراهم کرده است.
به گزارش سرويس «اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روابط عمومي صندوق بازنشستگي كشوري در نمابري اعلام كرد: وزارت آموزش و پرورش با 103 هزار و 648 كارمند، بيشترين تقاضاي بازنشستگي پيش از موعد را داشت و پس از آن به ترتيب وزارت بهداشت با 10 هزار و 768 نفر، وزارت راه و ترابري با هزار و 223 نفر، وزارت جهاد كشاورزي 773 نفر و ديگر دستگاه‌هاي اجرايي مجموعا 11 هزار و 255 نفر در مقام‌هاي بعدي قرار دارند.
ايراندخت عطاريان ـ مديرعامل صندوق بازنشستگي كشوري ـ ضمن بيان مطلب بالا، افزود: صندوق بازنشستگي کشوري مجري مصوبات دولت و مجلس است، بنابراين، اين صندوق در صورتي كه بار مالي طرح تمديد قانون بازنشستگي پيش از موعد کارکنان دولت از سوي نمايندگان مجلس تأمين شود آمادگي كامل دارد تا همانند سه سال گذشته اين قانون را به بهترين شكل اجرا كند.
عطاريان افزود: براساس آئين‌نامه اجرايي قانون بازنشستگي پيش از موعد كاركنان دولت ، در هر يك از دستگاه‌هاي دولتي كارگروهي تخصصي براي بررسي متقاضيان استفاده ازاين قانون پيش‌بيني شده تا شرايط بازنشستگي پيش از موعد افراد را بررسي كند.
وي خاطر نشان كرد: از پنجم شهريورماه سال 86 تا پنجم شهريورماه 89 حدود 127 هزار و 670 نفراز کارکنان دولت توانستند پس از تأييد بالاترين مقام اجرايي دستگاه مربوطه ، پيش از موعد بازنشسته شوند.
مديرعامل صندوق بازنشستگي كشوري در خصوص مقطع تحصيلي كاركنان متقاضي استفاده از قانون بازنشستگي پيش‌از موعد اظهار داشت: بيشترين تقاضاي كاركنان دولت مربوط به مقاطع ليسانس با  4/31 درصد، فوق ديپلم با 5/28درصد و ديپلم با  2/25 درصد است و مقاطع فوق‌ليسانس با1/3  درصد، سيكل با 4/5 درصد و ششم ابتدايي با 5/8 و دكتري با 6 دهم درصد در رده‌هاي بعدي قرار دارند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها