عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

شرکت‌هاي واسطه‌اي حذف مي‌شوند نه پيمانکاري‌ها

شرکت‌هاي واسطه‌اي حذف مي‌شوند نه پيمانکاري‌ها
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:37 ق.ظ

نحوه قرارداد نيروهاى انسانى تخصصى و عمومى‌ تشريح شد:  
شرکت‌هاي واسطه‌اي حذف مي‌شوند نه پيمانکاري‌ها  
معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور گفت: شرکت‌هاي پيمانکاري که خودشان نيروي انساني دارند همچنان به صورت شرکتي باقي مي‌مانند البته مي‌توانند با نيرو‌هاي خود به صورت شرکت تعاوني قرارداد ببندند اما هر کجا که شرکت واسطه‌اي باشد و اقدام به جذب نيرو کند؛ آن شرکت واسطه براساس مصوبه دولت بايد حذف شود.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) لطف‌الله فروزنده درباره وضعيت قرارداد نيروهاي شرکتي که در کارهاي غيرحجمي و تخصصي و همچنين حجمي و عمومي فعاليت مي‌کنند، اظهار كرد: نيرو‌هاي شرکتي که در کارهاي غير حجمي و تخصصي فعاليت دارند و از طريق شرکت پيمانکار نيروي انساني جذب شده‌اند، تمام دستگاه‌ها موظفند با آنها قرار داد مستقيم ببندند.
وي افزود: همچنين در مورد کار‌هاي حجمي و عمومي نيز مانند کارهاي خدماتي،‌ نظافت، طبخ غذا، فضاي سبز وغيره نيز دولت در حال بررسي است.
معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور تصريح کرد: شرکت هاي پيمانکاري که خودشان نيروي انساني دارند همچنان به صورت شرکتي باقي مي‌مانند. البته مي‌توانند با نيرو‌هاي خود به صورت شرکت تعاوني قرارداد ببندند اما هر کجا که شرکت واسطه‌اي باشد و اقدام به جذب نيرو کند؛ آن شرکت واسطه بايد حذف شود و اين مصوبه دولت است که به صورت جدي دنبال مي‌شود.
فروزنده در ادامه درباره وضعيت نيروهاي دو وزارتخانه نيرو و آموزش و پرورش نيز به پايگاه اطلاع‌رساني دولت گفت: وزارت آموزش و پرورش در حال برنامه‌ريزي است که نيروهاي شرکتي خود را به قراردادي تبديل کند اما وزارت نيرو به دو صورت نيروي انساني دارد. يک سري نيروي انساني که در قالب پيمانکار و به صورت پروژه اي فعاليت مي‌کنند. آنها همچنان به صورت قبلي کار خود را ادامه مي دهند. اما درباره مابقي نيروها؛ پيمانکار بايد حذف و با کارکنان آنها قرارداد مستقيم بسته شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها