عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

والدين شاغل نگران تعطيلي پنجشنبه‌ها نباشند، درب مدارس بر روي دانش‌آموزان بسته نيست

والدين شاغل نگران تعطيلي پنجشنبه‌ها نباشند، درب مدارس بر روي دانش‌آموزان بسته نيست
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:39 ق.ظ

معاون آموزش و پرورش:  
والدين شاغل نگران تعطيلي پنجشنبه‌ها نباشند، درب مدارس بر روي دانش‌آموزان بسته نيست  
معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش با اشاره به بررسي تعطيلي روز پنجشنبه مدارس ابتدايي گفت: تعطيلي پنج شنبه‌هاي مدارس ابتدايي اثرات بسيار مثبتي دارد و از جنبه‌هاي مختلف ازجمله تربيت خانوادگي بسيار بااهميت است، ضمن آنكه در بررسي اين طرح وضعيت مادران شاغل نيز در نظر گرفته شده است.
فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اينكه مادران شاغل نبايد نگران تعطيل شدن روز پنج شنبه مدارس ابتدايي باشند، گفت: تعريف مدرسه به عنوان كانون فرهنگي محله پيش از اين در دستور كار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.
وي افزود: بر اساس آمار 14 درصد از مادران شاغل هستند كه حدود نيمي از آنها ممكن است دانش آموز مقطع ابتدايي داشته باشند. لذا چنانچه تعطيلي روز پنج شنبه مدارس در شوراي عالي آموزش و پرورش به تصويب برسد نبايد اين نگراني از سوي خانواده‌ها وجود داشته باشد چرا كه مدارس در روزهاي پنج شنبه به روي دانش آموزان بسته نيست و بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده خانواده‌هاي شاغل كه نمي‌توانند فرزند خود را در خانه و يا در كنار اقوام خود بگذارند مي‌توانند فرزند خود را به همان مدرسه فرستاده و از آموزش‌هاي غير رسمي داير در مدرسه استفاده كنند.
قربان با تاكيد بر اينكه تربيت در اسلام از نوع تربيت خانوادگي است، تصريح كرد: بودن در كنار خانواده در سنين ابتدايي از اهميت بالايي برخوردار است و دانش آموزان با بودن در كنار اعضاي خانواده مي‌توانند به انسانهاي كاملي تبديل شده و از گرايش‌هاي تربيت فردي غربي و تربيت جمعي شرقي به دور باشند، چراكه تربيت خانوادگي كاملترين نوع تربيت در اسلام محسوب مي‌شود.
معاون آموزش ابتدايي با بيان اينكه هدف اصلي آموزش و پرورش از طرح تعطيلي پنج شنبه‌ها، پررنگ كردن تربيت خانوادگي در بين دانش آموزان ابتدايي است، تصريح كرد: چنانچه اين طرح به تصويب نهايي برسد و به مرور در جامعه نهادينه شود، قطعا اثرات مثبت تربيتي آن هم براي خانواده هم براي اوليا مدارس و هم جامعه روشن خواهد شد به طوري كه شايد پس از مشاهده اثرات مثبت، به پايه‌هاي ديگر تحصيلي نيز تسري يابد.
وي تصريح كرد: اگر بتوانيم برنامه‌هايي را تدوين كنيم كه مدارس فعاليت‌هاي فوق برنامه نيز داشته باشند و همچون آموزشگاه‌هاي آزاد كلاسهاي فوق برنامه برگزار كنند، در روزهاي پنج شنبه خانواده‌هايي كه هر دو والدين آنها شاغل هستند مي‌توانند از اين فوق برنامه‌ها استفاه كنند.
وي با بيان اينكه حدود 80 درصد مردم با تعطيلي مدارس موافق هستند، تصريح كرد: البته حدود 20 درصد نيز ابراز نگراني كرده‌اند، اما آموزش و پرورش برنامه‌هاي لازم را مدنظر قرار داده و با تعطيلي پنج شنبه‌ها مشكلي براي خانواده‌ها به وجود نمي‌آيد.
معاون وزير آموزش و پرورش در پايان، خاطر نشان كرد: طرح تعطيلي پنج شنبه‌ها در شوراي عالي آموزش و پرورش در دست بررسي است و به زودي نتيجه نهايي آن اعلام مي‌شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها