عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

استخدام پرستاران از اوايل سال آينده به تدريج انجام مى‌شود

استخدام پرستاران از اوايل سال آينده به تدريج انجام مى‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:41 ق.ظ

استخدام پرستاران از اوايل سال آينده به تدريج انجام مى‌شود  
وزير بهداشت گفت: استخدام 23 هزار پرستار مسير قانوني خود را طي مي‌کند بطوريکه فراخوان داده شده است و آزمون در روز جمعه 6 اسفند در همه استانهاي کشور برگزار مي‌شود و به تدريج از سال آينده شاهد استخدام پرستاران در بخش‌هاي مختلف بيمارستاني خواهيم بود .
به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، مرضيه وحيد دستجردي درباره آزمون ششم اسفند براي استخدام 23 هزار پرستار به منظور اجراي قانون ارتقاي بهره‌وري نيروهاي باليني نظام سلامت، گفت: به زودي خبرهاي خوشي در اين‌ باره خواهيم داشت.
وي افزود: قطعا اين امر سبب ارتقاي قانون بهره‌وري و کاهش ساعات کار پرستاران و گروه پرستاري مي‌شود و به اين ترتيب کاهش ساعت کار پرستاران منجر به افزايش کيفيت خدمات و به دنبال آن رضامندي پرستاران و بيماران خواهد شد.
وي با بيان اينكه تمام گروه‌هاي پرستاري شامل پرستاران، بهياران، کمک بهياران، ماماها، تکنسين‌هاي فوريت‌ها و اتاق عمل و بيهوشي در اين آزمون شرکت خواهند کرد، گفت: در زمينه برگزاري اين آزمون نيز استانداري‌ها و معاونت سرمايه انساني رياست جمهوري همکاري‌هاي بسيار خوبي با وزارت بهداشت داشته‌اند.
وزير بهداشت درباره اعتبارات در نظرگرفته شده براي حمايت از بيماران صعب‌العلاج از سال آينده در بودجه سال آتي نيز گفت: هنوز اطلاع دقيقي از وضع بودجه سال آينده ندارم، چرا که بودجه بهداشت و درمان سال آينده چندين بار تغيير کرده است و بايد دقيقا بودجه سال آتي را مطالعه کنم که طي اطلاعات به دست آمده اعلام خواهد شد.
وي با ابراز اميدواري نسبت به تخصيص اعتبارات لازم و کافي براي بيماران صعب العلاج در بودجه سال آينده، تصريح كرد: آنچه که براي بيماران صعب العلاج مهمتر از اعتبار است، پوشش بيمه‌اي آنان است که بايد کامل باشد چرا که هزينه‌هاي درماني آنها از جمله هزينه‌هاي راديوتراپي، شيمي درماني و داروها بسيار گران است.
وزير بهداشت گفت: بر اين اساس اميدواريم ضريب نفوذ بيمه‌ها براي حمايت از اين بيماران افزايش يابد و اين موضوع درخواست اصلي ما براي رسيدگي به بيماران صعب العلاج است.
وي درباره برخي اظهارنظرها مبني بر افزايش 40 تا 60 درصدي هزينه‌ هاي سلامت در پي اجراي قانون هدفمند کردن يارانه‌ها، گفت: نمي‌دانم اين موضوع بر چه مبنايي اعلام شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، دستجردي گفت: هم اکنون ستادي به عنوان ستاد هدفمندي يارانه‌ها در وزارت بهداشت طراحي شده است که اين ستاد بر اساس فيش‌هاي حامل‌هاي انرژي، افزايش هزينه‌هاي مراکز درمان خصوصي، دولتي، دانشگاه‌ها و غيره را بررسي خواهد کرد.
وزير بهداشت در خاتمه اظهار كرد: بر اين اساس از آنجا که هنوز در ابتداي اين کار قرار داريم اعلام هر عدد و رقمي، پايه و اساسي ندارد.
 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها