عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرصت شغلي براي افراد با تحصيلات پايين بيش از سايرين فراهم است

فرصت شغلي براي افراد با تحصيلات پايين بيش از سايرين فراهم است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:41 ق.ظ

وزير کار و امور اجتماعي:  
فرصت شغلي براي افراد با تحصيلات پايين بيش از سايرين فراهم است  
وزير کار و امور اجتماعي اعلام کرد: زمينه هاي فرصت شغلي براي افرادبا تحصيلات پايين بيش از سايرين فراهم است.
به گزارش خبرنگار موج، عبدالرضا شيخ الاسلامي وزير کارو امور اجتماعي در مراسم پورتال جامع سازمان آموزش فني و حرفه اي با تاکيدبر لزوم بازنگري درنظام تحول اداري اذعان داشت: نظام تحول اداري بايد بر اساس نيازها، اقتضاعات و اهداف مورد بازآرايي قرار گيرد.
وزيرکار و امور اجتماعي، با اشاره به اين که تحولات اداري صورت گرفته درخور شان نظام نيست اذعان داشت: تحولات اداري صورت گرفته درنظام اداري ما نتوانسته است که خواسته مسئولين را تامين کند.
وي اجراي سياست دورکاري راموجب تحول درنظام اداري کشور اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: با اجراي سياست دورکاري کليه سيستم ها و مناسبات اداري نيروها بازآرايي مي شود.
به گفته وزيرکار و امور اجتماعي، تا پايان فعاليت دولت تلاش خواهد شد که کليه فعاليت هاي وزارت کار به روش اتوماسيون صورت بگيرد.
وزير کار با تاکيد بر لزوم رفع معضل بيکاري درکشور اذعان داشت: بازار 400 ميليارد دلاري کشش لازم را براي ايجاد اشتغال در کشور ندارد.
شيخ الاسلامي خاطرنشان ساخت: هم اکنون بايد با استفاده بهينه از فرصت ها و بسط منابع مالي بر روي توسعه منابع انساني سرمايه گذاري کنيم.
وزير کار و اموراجتماعي 67 درصد از ثروت کشورهاي توسعه يافته را از محل سرمايه انساني و 17درصد را منابع طبيعي اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: هم اکنون در کشورهاي صادر کننده نفت کل ثروت نهفته 6/4 درصد برآورد شده است.
وي، سهم منابع انساني را در کشور ايران 34 درصد اعلام کرد و يادآور شد: هم اکنون با توجه به اينکه نيروي انساني فعال در کشورما بسيار مستعد و با هوش هستند لذا ما وظيفه داريم منابع انساني را در مسير رشد قرار دهيم.
شيخ الاسلامي با بيان اين که نظام آموزشي آکادميک و تئوريک داراي امکانات لازم براي پاسخگويي به نيازهاي موجود در کشور نيست اذعان داشت: متاسفانه هر فردي که در کشور ما داراي تحصيلات کمتري باشد شانس يافتن کار برايش بيش از پيش فراهم است.
شيخ الاسلامي با تاکيد بر لزوم توسعه مهارت نيروي انساني اذعان داشت: در حال حاضر کليد اشتغال در جامعه کنوني ما مهارت است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها