عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فناوري اطلاعات، ابزار و راهکاري براي توسعه کارآفريني زنان است

فناوري اطلاعات، ابزار و راهکاري براي توسعه کارآفريني زنان است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:42 ق.ظ

رييس انجمن ملي زنان کارآفرين:  
فناوري اطلاعات، ابزار و راهکاري براي توسعه کارآفريني زنان است  
انجمن ملي زنان کارآفرين از برگزاري همايش کارآفريني زنان در حوزه فناوري اطلاعات حمايت کرد.
به گزارش موج، بنفشه صديق رييس انجمن ملي زنان کارآفرين، با بيان اين مطلب گفت: روند نرخ رشد فارغ التحصيلان دختر نسبت به پسر در سال هاي اخير، و نا متناسب بودن اين روند رشد با نرخ حضور و فعاليت زنان در عرصه هاي کسب و کار، بيانگر آن است که مي توان با پرداختن به کسب و کارهاي مجازي، اين فاصله را پر کرد و IT را به عنوان ابزار و راهکاري براي توسعه فرهنگ کارآفريني زنان به کار گرفت.
وي اظهار داشت: استفاده از اين ابزار خود نيازمند فرهنگ سازي در اين حوزه است و اين فرهنگ سازي بايد همه جانبه بوده و حضور و همکاري و همراهي دولتمردان و دانشگاهيان و فعالان اين حوزه را طلب مي کند.
صديق افزود: در اين راستا انجمن ملي زنان کارآفرين با حضور در همايش کارآفريني زنان در حوزه فناوري اطلاعات و حمايت از آن قصد دارد با پرداختن به اين حوزه و بررسي فرصت ها و چالش هاي موجود به تقويت حضور زنان در بازار کار IT بپردازد و همچنين با طرح و تمرکز بر اين موضوع ضرورت توجه بيشتر به اين حوزه را يادآور شود تا در آينده شاهد حضور پررنگ فارغ التحصيلان و نوکار آفرينان فعال در اين عرصه باشيم.
رييس انجمن ملي زنان کارآفرين در ادامه درباره نقش فناوري اطلاعات در فرآيندهاي اجتماعي با بيان اينکه IT مجموعه اي است از خدمات و محصولات که بر پايه نرم افزار، سخت افزار، ارتباطات و شبکه استوار است، متذکر شد: دسترسي آسان و سريع به اطلاعات موجب ايجاد و توسعه ارتباطات و کارگروهي شده، که در بستر آن تبادل اطلاعات تخصصي، هم افزايي و ايجاد اجماع در خصوص رهيافت هاي جديد شکل مي گيرد و عزمي اجتماعي را فراهم مي سازد تا فعاليت هاي گروهي در سطح ملي و بين المللي گسترش و تعميق يابد.
وي افزود: ويژگي هاي ياد شده موجب تجديد ساختار اجتماعي و اقتصادي مي شود که جوامع شبکه اي را به وجود آورده است.
صديق در ادامه درباره تاثيرات شبکه هاي اجتماعي با بيان اينکه IT در عصر حاضر زير ساخت هاي ايجاد شبکه هاي اجتماعي مجازي را نيز فراهم آورده است، گفت: شبکه ها عامل تحول و تغيير اجتماعي هستند، که گروه هاي ذينفع را در عرصه هاي مختلف حول يک موضوع گردهم مي آورند و در واقع نوعي همگرايي در عين پذيرش تفاوت موجود ميان اعضاء را به وجود مي آورند.
رييس انجمن ملي زنان کارآفرين اضافه کرد: همچنين پيدايش شبکه هاي اطلاعاتي در عصر حاضر ، جوامع را به سمت مجازي شدن ، ارتباطات از راه دور ، خدمات الکترونيکي سريع ، دسترسي آن لاين ، شبکه اينترنت و تسهيلات بدون هزينه رايانه اي سوق مي دهد.
وي خاطرنشان کرد: به نظر مي رسد اطلاعات، نقش بارز و برجسته خود را در حوزه هاي اجتماعي نيز نمايان ساخته و تاثير بسزايي در کارآفريني و ايجاد اشتغال دارد.
هفتمين همايش کارآفريني زنان با عنوان کارآفريني زنان در حوزه فناوري اطلاعات توسط انجمن زنان مدير کارآفرين و با همکاري انجمن ملي زنان کارآفرين، شوراي عالي انفورماتيک کشور، سازمان نظام صنفي رايانه اي کشور و انجمن انفورماتيک ايران 11 اسفندماه امسال در محل مرکز تحقيقات مخابرات برگزار خواهد شد.
علاقمندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به نشاني http://www.hamayesh7.ir مراجعه کنند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها