عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اختصاص 600 مجوز استخدام براي بيمارستان ولايت قزوين

اختصاص 600 مجوز استخدام براي بيمارستان ولايت قزوين
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:43 ق.ظ

استاندار قزوين خبر داد:  
اختصاص 600 مجوز استخدام براي بيمارستان ولايت قزوين  
استاندار قزوين از تغيير نام بيمارستان 220 تختخوابي مينودر به «ولايت» خبر داد و گفت: با توجه ويژه دولت بالغ بر 600 مجوز استخدام به اين بيمارستان داده شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، احمد عجم سه‌شنبه شب در جلسه شوراي اداري استان كه در سالن اجتماعات استانداري قزوين برگزار شد، اظهار داشت: تلاش گسترده‌اي در دولت آقاي احمدي‌نژاد بري اصلاح ساختار اداري آغاز شد كه در برنامه سوم، چهارم و همچنين پنجم بر آن تأكيد شده كه اين بحث موضوعي عقلي، منطقي و قانوني است و بايد تلاش شود اتفاق بيفتد.
وي ادامه داد: 10 برنامه تحول اداري نيز در اين راستاست كه زيربخش‌هاي گسترده و عملياتي خوبي دارد كه مديران در اين امر مهم كمك كرده و حركت كنند.
استاندار قزوين اضافه كرد: براي اين منظور كميته تحول و آموزش بايد در دستگاه‌ها ايجاد شود كه محورهاي برجسته اين 10 برنامه و هدف‌گذاري آن، تحول در ساختار سازماني، كوچك كردن بدنه دولت و ارتقاي كيفي ساختار نيروي انساني است كه آموزش و به‌روز كردن اطلاعات كاركنان از ابزارهاي مهم در اين حوزه است.
وي افزود: از برنامه‌هاي برجسته در اين حوزه دولت الكترونيك است كه براي اجرا نيز برنامه وجود دارد.
عجم تصريح كرد: استان‌هاي نوپايي مانند قزوين استان‌هاي جواني محسوب مي‌شوند كه اين استان‌ زماني كه به استان مستقل تبديل مي‌شد در تقسيم موجودي استان‌ها كم عنايتي شد و در توسعه ساختار انساني و سازماني نيز با محدوديت برنامه مواجه شد كه اين دو موضوع مانع از توسعه نيروي انساني در اين استان‌ها شده است.
وي توضيح داد: بايد توجه داشت اگر ما با اين برنامه تحول اداري همراهي كنيم بعضي نيازهاي ضروري دستگاه‌ها غيرقابل انكار است، پيشنهاد است اگر اين امكان باشد كارگروه ويژه براي استان‌هاي نوپا ديده شود كه نيازهاي ضروري اين استان‌ها بررسي شود.
استاندار قزوين اعلام كرد: با توجه به بررسي در اين كارگاه، سهميه استخدامي در اختيار استان‌ها قرار گيرد كه اكنون به دو تنگناي موجود بايد بحث بازنشستگي را نيز اضافه كرد كه حجم بالايي است.
وي عنوان داشت: با عنايت ويژه دولت رئيس جمهور و آقاي فرزونده، به بيمارستان 220 تختخوابي استان كه به نام ولايت نامگذاري شده بالغ بر 600 و اندي اجازه استخدام داده شده كه جاي تشكر از وزير بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي است كه ان‌شاءالله اين موضوع كمك به راه‌اندازي اين بيمارستان كند.
عجم تأكيد كرد: همچنين به استان 100 نفر مجوز استخدام داده شده است كه با توجه به نياز دستگاه‌ها و با محوريت مناطق كمتر توسعه‌يافته توزيع شد كه تمركززاديي در اين خصوص مورد توجه قرار گرفت كه همه دستگاه‌هاي داراي مجوز بايد تا پايان سال آگهي استخدام در روزنامه‌ها منتشر كنند و در اين خصوص تعلل نشود زيرا اين مجوزها با مشكلات عديده‌اي اخذ شده است.
وي با اشاره به انتقال كاركنان از كلانشهرها به ديگر استان‌ها بيان داشت: متقاضي انتقال به قزوين نسبت به ديگر استان‌هاي دورتر بيشتر است كه بيش از 70 نفر به استان منتقل شدند و اين يك امتيازي است و بالغ بر 120 نفر نيز كار انتقالشان به استان در حال پيگيري است.
استاندار قزوين اعلام كرد: بيش از 370 نفر نيز درخواست انتقال به استان را دارند كه خواهشمنديم به عنوان يكي از منابع جدي انساني به اين بخش توجه شود و به جاي دنبال مجوز استخدام بودن از نيروهاي قراردادي در تهران مي‌توان استفاده كرد و زمينه جذب نيروها را در استان فراهم كرد.
استاندار قزوين اضافه كرد: با توجه به قولي كه آقاي فروزنده معاون رئيس جمهور داده‌اند ان‌شاءالله تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي از تهران و كلانشهرها به استان‌ها صورت گيرد كه فرصت ويژه و انگيزه قوي براي كاركنان است و استخدام اين نيروها با اين انتقال، قطعيت يافته و تبديل وضعيت به پيماني مي‌شوند.
وي ادامه داد: توجه جدي به تحول اداري بايد سرلوحه كار مديران باشد و بايد به اهداف دولت و اهداف برنامه كمك كنيم و با آموزش مستمر، نيروها را ارتقا دهيم و كيفيت‌بخشي دستگاه‌ از طريق آموزش دنبال شود تا دستگاه چابك و فعال داشته باشيم.
عجم با اشاره به بخش كشاورزي گفت: در برنامه پنجم، شش و هفت برابر گذشته توجه به استفاده از نيروهاي آموزش ديده در بخش كشاورزي شده است و در حوزه صنعت و گردشگري نيز بايد به اين بحث توجه شود.
وي يادآور شد: در موضوع آموزش شاهد يك تحول و تحرك جدي هستيم و برنامه‌هاي آموزشي را با توجه به نياز مخاطب و تكريم ارباب رجوع بايد پيگيري كنيم.
استاندار قزوين با تبريك ولادت پيامبر گرامي اسلام بيان داشت: ماه ربيع سالروز ولادت بزرگ مردي است كه تاريخ بشريت با ولادت آن حضرت متغير شد و هرچه انسانيت و جوامع انساني به سمت جلو حركت كند، اگر از اين منبع الهي بي‌بهره بمانند فاصله‌شان از انسانيت بيشتر شده و نزديكي آنها به حقيقت انسان و زندگي دچار مشكل مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: هر روز، روز پيامبر گرامي اسلامي و ائمه هدي و امامان است و ما مسلمانان در يك نگاه به ويژه شيعيان سرمايه بزرگي داريم كه با داشتن آن همه چيز در اختيار ماست و در زندگي اجتماعي، فردي و سياسي مي‌توانيم از اين سرمايه‌ها بهره گيريم.
 
4

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها