عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اختصاص 80 ميليارد تومان اعتبار براي اشتغالزايي در استان زنجان

اختصاص 80 ميليارد تومان اعتبار براي اشتغالزايي در استان زنجان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:44 ق.ظ

اختصاص 80 ميليارد تومان اعتبار براي اشتغالزايي در استان زنجان  
استاندار زنجان گفت: با توجه به منابع مختلفي كه براي اشتغالزايي در استان تعيين شده‌، جمع اين اعتبارات به 80 ميليارد تومان رسيده است.
به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، محمد رئوفي‌نژاد سه‌شنبه شب در جلسه معاونان و فرمانداران استان زنجان با اشاره به اجراي موفقيت‌آميز قانون هدفمندسازي يارانه‌ها اظهار داشت: با ياري خداوند و كار كارشناسي انجام شده قانون هدفمندسازي يارانه‌ها كه جزو آمال و آرزوهاي ايرانيان بود در سال 89 اجرايي شد.
وي با اشاره به درگيري همه اقشار مردم با قانون هدفمندسازي يارانه‌ افزود: اگر كوچك‌ترين مشكلي در اجراي قانون هدفمندسازي يارانه به وجود مي‌آمد همه هفت محور تحول اقتصادي كشور به چالش كشيده مي‌شد.
استاندار زنجان با بيان اينكه قانون هدفمندسازي يارانه با همت رئيس جمهور اجرايي شده است، تاكيد كرد: اين قانون جز با حمايت و هدايت مقام معظم رهبري اجرايي نمي‌شد.
وي با اشاره به اينكه قانون هدفمندسازي يارانه يكي از هفت محور طرح تحول اقتصادي در كشور است، خاطرنشان كرد: دو محور از شش محور باقي مانده طرح تحول اقتصادي كشور يعني اصلاح نظام بانكداري و اصلاح نظام مالياتي كشور است كه در سال آينده اجرايي مي‌شود.
رئوفي‌نژاد بيان داشت: بر خلاف طرح اصلاح نظام بانكداري كشور كه يك طرح متمركز است كه در تهران تدوين و فقط براي اجرا ابلاغ مي‌شود، ساز و كار اصلاح نظام مالياتي در استان عملياتي مي‌شود.
وي با اشاره به بالا رفتن درآمد استان پس از اصلاح نظام مالياتي در كشور‌ گفت: پس از اجرايي شدن اصلاح نظام مالياتي ساز و كار دريافت 35 ميليارد تومان ماليات قابل وصول تدوين و اجرايي مي‌شود.
استاندار زنجان با بيان اينكه تعداد افراد واجد شرايط براي دريافت مسكن مهر در استان مشخص شده است، عنوان داشت: بيش از 5 هزار واحد مسكن مهر كلنگ‌زني شده است كه تا دهه فجر سال آينده به واجدان شرايط تحويل داده مي‌شود.
وي با اشاره به گسترده بودن ساخت و سازها در مسكن مهر‌ تاكيد كرد: اين گستردگي به مسئولان درباره نظارت و كنترل بيشتر را گوشزد مي‌كند.
رئوفي‌نژاد با اشاره به طرح ريشه‌كني بيكاري در كشور طي دو سال آينده‌ تصريح كرد: با اعتبارات در نظر گرفته شده از صندوق توسعه ملي در دو سال آينده هر سال 15 ميليارد دلار كه معدل 30 هزار ميايارد تومان است براي ايجاد شغل هزينه مي‌شود.
وي بيان داشت: استان زنجان در بخش اشتغال خانگي 20 ميليارد تومان، در بخش اشتغال در كميته امداد و سازمان بهزيستي 10 ميليارد تومان و 50 ميليارد تومان نيز در اختيار مديريت استان زنجان قرار دارد كه در جمع 80 ميليارد تومان در بخش اشتغال در استان زنجان تامين اعتبار شده است.
استاندار زنجان با اشاره به چهار محور تدوين شده در بخش اشتغال‌ تصريح كرد: اشتغال خانگي در شهر و روستا، اشتغال روستايي، بنگاه‌هاي زود‌بازده و اشتغال بانوان چهار محور تدوين شده براي رونق اشتغال‌زايي در كشور است.
وي خاطرنشان كرد: در استان زنجان تلاش زيادي براي جذب سرمايه‌گذاري از استان، خارج از استان و نيز خارج از كشور شده است.
رئوفي‌نژاد با اشاره به تاكيد رئيس جمهور براي زيبا‌سازي فضاي شهري تا سفر دور چهارم بيان داشت: كميته‌اي زير‌نظر ستاد عمران شهري براي تحقق فرمان رياست جمهوري در استان زنجان تشكيل شده است.
وي به وجود 2 هزار طرح بزرگ و كوچك در دست اجراي استان اشاره كرد و افزود: سرلوحه كار ما اجرايي كردن 40 تا 50 طرح ويژه براي سرعت بخشيدن به توسعه استان زنجان است.
استاندار زنجان به تدوين ساز و كار انتخاب مديران شايسته در طرح تحول نظام اداري كشور اشاره كرد و گفت: طرح تحول نظام اداري كشور دومين انقلاب بعد از اجرايي شدن طرح تحول اقتصادي در كشور است.
وي خاطرنشان كرد: در طرح تحول نظام اداري كشور سازمان اداري ايده‌ال تعريف شده، چرا كه نقايص نظام فعلي برطرف شده است.
رئوفي‌نژاد تشكيل كميته مهاجرت معكوس را از ديگر كارهاي خوب سال گذشته عنوان كرد و گفت: به هر نسبتي كه مشكلات روستاها حل شود زمينه حل مشكلات حاشيه شهرها برطرف مي‌شود.
وي با اشاره به وجود 25 ميليارد تومان اعتبار در امور فرهنگي‌ تصريح كرد: اين اعتبار در 12 محور هزينه مي‌شود.
استاندار زنجان با بيان اينكه استخدام‌هاي فاميلي در دستگاه‌هاي دولتي بازتاب منفي را در بين مردم موجب مي‌شود، خاطر‌نشان كرد: بكارگيري نيروي جديد در ارگان‌هاي دولتي به هر صورت ممنوع است.
وي در پاسخ به تقاضاي فرماندار خدابنده‌ گفت: در جلسات مهاجرت معكوس طرح توسعه روستاها در بخش ساخت و ساز همپاي توسعه تصويب شده است.
رئوفي‌نژاد با اشاره به درخواست فرماندار طارم درباره برگزاري جشنواره زيتون عنوان داشت: برگزاري جشنواره زيتون در ستاد گردشگري تصويب شده است.
وي درباره درخواست تفويض اختيار به شهرستان‌ها در راستاي تسريع انجام كارها‌ افزود: بر طبق مصوبات شوراي عالي اداري مديران استان‌ها مي‌توانند اختيارات خود را به شهرستان‌ها تفويض كنند.
استاندار زنجان در پاسخ به درخواست فرمانداران براي تمديد زمان ثبت نام مسكن مهر ضمن موافقت‌ تاكيد كرد: ‌اين تمديد را طوري انجام دهيد كه مشكلي در زمان تحويل كه دهه فجر سال آينده است مشكلي پيش نيايد.
وي با اشاره به كلنگ‌زني فاز نخست طرح سبزه‌ميدان در 12 فروردين سال آينده خاطرنشان كرد: براي عملياتي كردن اين طرح بزرگ بايد بخش خصوصي را دعوت به كار كرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها