عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ظرفيت‌هاي روستاهاي ملاير براي ايجاد اشتغال مشخص شود

ظرفيت‌هاي روستاهاي ملاير براي ايجاد اشتغال مشخص شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:44 ق.ظ

ظرفيت‌هاي روستاهاي ملاير براي ايجاد اشتغال مشخص شود  
فرماندار ملاير گفت: بايد در هر يك از روستاهاي شهرستان ملاير ظرفيت‌هاي پيش رو براي ايجاد اشتغال مشخص شود.
به گزارش خبرگزاري فارس از ملاير، حسن خيريانپور بعد‌از‌ظهر امروز در جلسه كارگروه اشتغال روستايي شهرستان ملاير با بيان اينكه بايد وضعيت موجود در روستاها براي ايجاد اشتغال شناسايي شود، افزود: با برنامه‌ريزي و اقدام مناسب بايد جمعيت شاغل، آماده به كار و تعداد افراد بيكار روستاهاي شهرستان مشخص شود كه در همين راستا آمار و اطلاعات بايد جامع و كامل بوده و بررسي‌هاي كه انجام مي‌شود با واقعيت همخواني داشته باشد.
وي با اشاره به وجود منابع و معادن فراوان در روستاها بر صدور مجوز پروانه معادن در روستا تأكيد كرد و ابراز داشت: در هر روستا بايد افراد بومي با توجه به ظرفيت‌ها‌ مشغول به كار شده تا روستاها خالي از سكنه نشود و از مهاجرت جوانان جوياي كار به شهرها جلوگيري شود.
فرماندار شهرستان ملاير خواستار ايجاد مسافرخانه و رستوران‌ در روستاهاي مسير جاده‌‌ها به منظور ايجاد اشتغال شد.
وي با اشاره به اينكه روستاهاي دهنوآورزمان ملاير با 120 واحد فعال منبت، واحدهاي دامپروري فعال و اراضي حاصلخيز جزو روستاهاي نمونه و پايلوت شهرستان شناخته شده است؛ بر الگوگيري روستاهاي ديگر از اين روستاها تأكيد كرد.
خيريانپور با اشاره به اينكه بازارچه‌هاي صنايع دستي در استان مشخص شده است، ابراز داشت: يكي از اين بازارچه‌ها مربوط به شهرستان ملاير است.
وي از آمادگي شهرداري‌ها براي ايجاد بازارچه مصنوعات در شهرهاي ملاير خبر داد و گفت: ايجاد بازارچه‌هاي سوغات در مدخل ورودي‌هاي شهرستان موجب رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال مي‌شود.
فرماندار ملاير بر همكاري و ارائه راهكارهاي مناسب از سوي ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي به ويژه جهاد كشاورزي، صنايع و معادن و ميراث فرهنگي براي ايجاد اشتغال پايدار در روستاها تأكيد كرد و ابراز داشت: ايجاد استخرهاي پرورش ماهي، قنات و چاه‌هاي عميق، كارگاه‌هاي مبل و منبت و صنايع دستي و كشف معادن‌ از جمله راهكارهاي ايجاد اشتغال در ملاير به شمار مي‌رود كه بايد به آن‌ها توجه شود.
شهرستان ملاير داراي 208 روستاي داراي سكنه است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها