عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هنرمندان فرش دستباف استان زنجان بیمه می شوند

هنرمندان فرش دستباف استان زنجان بیمه می شوند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:45 ق.ظ

هنرمندان فرش دستباف استان زنجان بیمه می شوند  
معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان زنجان از اجرای طرح بیمه اجتماعی بافندگان فرش دستباف استان زنجان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، غلامرضا علمدار ظهر سه شنبه در جلسه کمیته فرش استاندر خصوص مسائل و مشکلات مربوط به صدور گواهینامه مهارت فنی و بیمه قالیبافان بر ضرورت بهره مندی بافندگان فعال فرش دستباف از قانون بیمه اجتماعی قالیبافان تاکید و خاطر نشان کرد: برای نیل به این هدف همراهی سازمان فنی و حرفه ای برای تسریع در صدور گواهینامه مهارت فنی قالیبافان لازم است.
علمدار با اشاره به آغاز اجرای قانون بیمه قالیبافان از نیمه دوم دیماه، اظهار داشت: با توجه به اینکه امکان عقد قرارداد با قالیبافان توسط شعب تامین اجتماعی بدون ارائه گواهینامه فنی وحرفه ای وجود ندارد بمنظور تسریع در بیمه قالیبافان، مقرر گردیده اداره کل فنی و حرفه ای حداکثر تا یک هفته پس از وصول لیست و مدارک قبول شدگان در آزمون نسبت به صدور گواهینامه اقدام نماید.
وی با اشاره به ضرورت انجام بازرسی و اطمینان از اشتغال متقاضیان در شغل قالیبافی، تصریح کرد: در این راستا حسب تاکیدات وزارت بازرگانی این سازمان با همکاری تشکلهای فرش نسبت به انجام بازرسی و صدور معرفی نامه برای متقاضیان واجد شرایط حداکثر تا یک هفته پس از وصول درخواستها اقدام خواهد نمود.
معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان زنجان، با بیان اینکه به دلیل حجم بالای تقاضای بیمه توسط قالیبافان امکان انجام بازرسی و صدور معرفی نامه برای کلیه متقاضیان واجد شرایط در کوتاه مدت میسر نخواهد بود، افزود: با تمهیداتی که اتخاذ شده اولویت انجام بازرسی و صدور معرفی نامه با بافندگان فرشهای با ابعاد بزرگ است و بافندگان فرشهای کوچک در اولویت دوم قرارخواهند گرفت.
علمدار افزود: همچنین بازرسان جهت جلوگیری از جابجایی احتمالی دارهای قالی روی دارقالی یا بر روی قسمت گلیم بافی فرش علامت خاصی درج خواهند نمود.
وی بازرسیهای دوره ای توسط سازمان بازرگانی و تشکلهای فرش به منظور حصول اطمینان از تداوم اشتغال بیمه شدگان در شغل قالیبافی را از جمله برنامه های بعدی سازمان برشمرد و تاکید کرد: پس از بیمه متقاضی و انجام بازرسی های نوبتی در صورت رها کردن شغل قالیبافی توسط بافنده، اسامی این افراد جهت اقدام برای لغو قرارداد بیمه به اداره کل تامین اجتماعی گزارش داده خواهد شد.
معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان زنجان، عدم پذیرش پروانه کسب در رسته قالیبافی و نیز درخواست قالیبافان مازاد بر50 سال از سوی شعب تامین اجتماعی را از جمله مشکلات بافندگان فرش در زمینه بیمه دانست و گفت: در مورد این مشکلات در حال رایزنی با سازمان تامین اجتماعی استان برای رسیدن به یک تفاهم مشترک هستیم تا این افراد نیز از مزایای این طرح برخوردار شده و صنعت فرش دستباف استان را با دلگرمی بیشتری رونق بخشند.
علمدار با اعلام این خبر که در سال آینده اتحادیه های فرش دستباف استان حداقل در دو نمایشگاه فرش خارج از کشور حضور خواهند داشت، ادامه داد: به منظور توسعه کمی و کیفی تولید فرش استان و بهره مندی از پتانسیلهای موجود طرح ایجاد فروشگاه دائمی فرش دستباف در استان را ارائه نموده ایم که در صورت تحقق آن فرش تولیدی صنف بافندگان فرش استان جایگاه خود را در میان سبد خرید مردم ارتقاء خواهد بخشید.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها