عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توقيع مبارك امام عصر(علیه السلام) به جناب عمروي و فرزندش محمّد بن عثمان

توقيع مبارك امام عصر(علیه السلام) به جناب عمروي و فرزندش محمّد بن عثمان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:02 ق.ظتوقيع مبارك امام عصر(علیه السلام) به جناب عمروي و فرزندش محمّد بن عثمان

چگونه در فتنه سقوط مي‌كنند و در حيرت و سرگرداني به سر مي‌برند و پيوسته به چپ و راست در حركت‌اند؟! آيا از دين خود جدا افتاده‌اند؟ آيا از روايات معتبر در اين مورد بي‌اطلاع هستند يا آگاه‌اند ولي آن را از ياد برده‌اند؟ آيا نمي‌دانند كه خداوند زمين را از حجّت خالي نمي‌گذارد، اعمّ از اينكه آن حجّت ظاهر و در ميان مردم باشد يا غايب از انظار؟
آيا اين دسته‌اي كه در وجود امام [پس از حضرت عسكري(ع)] شك و ترديد دارند، از برنامة منظم ائمة معصومين(ع) پس از پيامبرشان(ص) بي‌اطلاع هستند كه چگونه يكي پس از ديگري طبق برنامه‌هاي تعيين شده به وظيفة خويش عمل كردند و نوبت به امام حسن عسكري(ع) رسيد كه جانشين پدرانش بود و به امر خداوند مردم را به سوي حق و راه مستقيم ولايت دعوت فرمود؟
او خورشيدي فروزان و ماهي درخشان بود كه در آسمان ولايت و امامت مي‌درخشيد و آنگاه كه ساعت مقرّر فرا رسيد و مانند اجداد گرامي‌اش به سبب شهادت، به جوار رحمت حق شتافت، مانند پدرانش بدون كم و زياد به عهد خويش وفا نمود و وصيّت خود را به وصيّ و جانشين خودش ـ كه به امر خداوند بايد تا روز موعود از نظرها پنهان باشد ـ سپرد. البتّه كه در مورد جانشين او مقدّر الهي اين چنين است كه محلّ زندگي او بايد مخفي باشد و اين براي ما فضيلتي است.
و آن روزي كه خداوند به ما اجازه دهد و منع خود را از ظهور ما بردارد، حقّدر زيباترين لباس‌ها و روشن‌ترين نشانه‌ها به مردم نشان داده شده، بر همگان آشكار خواهد شد و اساساً حقّ و حقيقت، خود معرّف خويش خواهد بود. لكن چه بايد كرد؟ اكنون بايد در برابر قضا و قدر الهي و ارادة توانايش تسليم و به انتظار توفيق از جانب ذات پاكش بود.
پس منكران و كساني را كه در شكّ و ترديد هستند بخوانيد تا دست از متابعت هوا و هوس بردارند و همان اصول [يعني برنامة منظم ائمة معصومين(ع)] را كه پيروي مي‌كردند رعايت كنند و همان راه را دنبال نمايند. از آنچه از آنها پوشيده است درگذرند و از بحث و فحص در آن خودداري كنند، كه به گناه آلوده خواهند شد. اسرار الهي را فاش نكنند، كه موجب پشيماني آنان خواهد شد و بدانند كه حقّ با ما و در راه دوستي ما است. هيچ كس جز ما اين ادّعا [يعني دعوي امامت و جانشيني رسول اكرم(ص)] را ندارد مگر دروغ‌گويان و آنان كه بر خداوند افترا بسته و گمراه خيانت پيشه مي‌باشند. بدين مختصر كه از ما شنيديد قناعت كنيد و از تفصيل و شرح آن درگذريد.1

پي‌نوشت:

1. خادمي شيرازي، تحفة امام مهدي(ع).

ماهنامه موعود شماره 109

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها