عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

روش جدید برای تشخیص احتمال انتشار سرطان در زنان

روش جدید برای تشخیص احتمال انتشار سرطان در زنان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:09 ق.ظ

محققان علوم پزشکی در سوئد اعلام کردند روشی ابداع کرده اند که با آن می توان بیماران مبتلا به سرطان سینه را که در معرض خطر انتشار سرطان هستند ، تشخیص داد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از یونایتدپرس ، محققان دانشگاه لاند Lund سوئد می گویند این روش ظرف دو سال آینده این روش را می توانند در بیمارستان های این کشور آزمایش کنند و احتمالا چند سال بعد نیز در دیگر کشورها به اجرا در خواهد آمد.

دکتر کارل بورباک استاد بخش ایمنو تکنولوژی این دانشگاه و همکارانش می گویند این ایده در شرایطی که بیمار مبتلا به سرطان سینه بر روی تخت اتاق عمل است اجرا خواهد شد و احتمال وقوع متاستاز یا انتشار سرطان را بررسی می کند.

وابستگان درجة اول یا دوم خود هستند.

 سرطان سینه سالانه پانصد و نوزده هزار نفر را در جهان از پای در می آورد و بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، میزان زنده ماندن بعد از ابتلا به این سرطان از هشتاد درصد در امریکا ،‌ سوئد و ژاپن تا چهل درصد در کشورهای فقیر متغیر است.

همچنین زنان ساکن کشورهای صنعتی در مقایسه با سایرین، ریسک ابتلای بالاتری دارند که البته کشور ژاپن در این میان یک استثناء است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها