عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آزمون ورود به حرفه مهندسان در سراسر کشور

آزمون ورود به حرفه مهندسان در سراسر کشور
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:11 ق.ظ

بیست و یکمین آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته های هفتگانه عمران ، معماری، شهرسازی، نقشه برداری، تأسیسات برقی ، تأسیسات مکانیکی و ترافیک امروز آغاز شد و تا فردا ادامه دارد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر  ؛ مدیر کل دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی گفت : این آزمون با حضور یکصد هزار نفر داوطلب ، همزمان در 31 استان برگزار می شود.

از یکصد هزار نفری که در بیست و یکمین آزمون ورود به حرفه مهندسان برای دریافت پروانه اشتغال بکار شرکت می کنند، 78 هزار نفر دارای مدرک کارشناسی ، 10 هزار نفر کاردانی و بقیه هم معماران تجربی هستند.

غلامرضا هوائی با اشاره به اینکه هر یک از داوطلبان غیر از رشته معماری باید به 60 سوال تستی پاسخ دهند، تصریح کرد: چنانچه داوطلب به 50 درصد از سئوالات پاسخ صحیح دهد، نمره قبولی را کسب می کند.

وی برگزاری آزمون در رشته های معماری را به صورت تستی و تشریحی اعلام کرد و افزود: در رشته عمران نیز دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار می شود.

مدیر کل امور مقررات ملی ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی با تأکید بر اینکه تلاش شده است سئوالات در حد اطلاعاتی که افراد از دانشگاه کسب کرده اند ،‌ طراحی شود،‌ ادامه داد: افرادی که حد نصاب لازم را در این آزمون کسب کنند ، می توانند در حوزه مربوطه خود و براساس ظرفیت تعیین شده در ساخت و ساز کشور حضور یابند و به اموری مانند محاسبه و نظارت بر اجرای ساختمانها بپردازند.

وی با بیان اینکه همه امور مربوط به ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه بیست و یکمین آزمون ورود به حرفه مهندسی بصورت الکترونیکی انجام شد، گفت : نخستین

بار با توجه به تعداد بالای متقاضیان شرکت در این آزمون شاهد برگزاری آن در دو نوبت در یک سال هستیم.

هوائی از افزایش ضریب امنیتی برای کاهش هر چه بیشتر تخلف های احتمالی در پاسخگویی به سئوالات خبر داد و افزود: سوالات هر داوطلب با داوطلب دیگر متفاوت است.

وی به دوره قبلی آزمون ورود به حرفه مهندسی که خردادماه برگزار شد، اشاره و تصریح کرد: در آزمون قبلی 70 هزار نفر شرکت کرده بودند که 20 درصد موفق به کسب حد نصاب برای دریافت پروانه اشتغال بکار شدند.

مدیر کل دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی تعداد کل اعضای عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان رادر رشته های هفتگانه 220 هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: 160 هزار نفر پروانه اشتغال بکار مهندسی دارند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها