عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قیام مردم یمن، حمایتهای امریکا از دیکتاتور یمن را آشکارتر کرد

قیام مردم یمن، حمایتهای امریکا از دیکتاتور یمن را آشکارتر کرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:11 ق.ظ

تظاهرات و قیام مردم یمن، چهره سیاه حمایتهای نظامی امریکا از دیکتاتور یمن را اشکارتر کرده است.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، تظاهرات در یمن ادامه دارد و حکومت حاکم نیز به سرکوب مردم معترض ادامه می دهد. تظاهرات و درگیری ها در یمن سبب شده است توجه ها به سمت کمکهای نظامی امریکا به حکومت علی عبدالله صالح،رئیس جمهور یمن جلب شود. امریکا به نام به اصطلاح حفظ ثبات در یمن ، به دیکتاتور حاکم در یمن کمک می کند تا از این طریق ، حکومت خودش را حفظ کند. به گفته جیک دیببیرلو، کارشناس مسائل خاورمیانه در امریکا، حضور امریکا در یمن در سالهای اخیر افزایش یافته است که یکی از دلایل این امر، باور دستگاه نظامی امریکا و کشورهای متحد با ان در قالب ناتو و سازمانهای امثال ان بر این است که خطر تروریستها در مناطق قبیله نشین خارج از کنترل یمن افزایش یافته است. براساس گزارشهای وزارت امورخارجه امریکا، روابط نظامی امریکا و یمن به سرعت گسترش یافته است. انتقال تجهیزات و تسلیحاتی نظامی امریکا به یمن و اموزشهای نظامی امریکا به نیروهای یمنی در همین راستا قرار دارد.

همانطور که تظاهرات مردم در مصر به حکومت دیکتاتوری حاکم و برخوردار از کمکهای نظامی امریکا پایان داد ، ناارامی ها در یمن نیز با حمایتهای نظامی امریکا از حکومت علی عبدالله صالح ارتباط دارد. امریکا با هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین به حکومت یمن کمک می کند. در این حملات هواپیماهای امریکایی، افراد غیرنظامی بیگناه کشته می شوند که همین مساله با واکنشهای منفی مردم یمن همراه شده است.باوجود این اقدامات امریکا و حمایتهایش از حکومت حاکم، یمن به صورت فزاینده ای بی ثبات شده است. اکثر مردم یمن با ارتباطهای نظامی امریکا با حکومت یمن مخالف هستند. این مخالفتها باتوجه به شیوه سرکوب شدید مردم در تظاهرات چند روز اخیر در یمن، شدت گرفته است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها