عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مدير حوزه علميه همدان: رشد حوزه‌هاي علميه استان بسيار کند است

مدير حوزه علميه همدان: رشد حوزه‌هاي علميه استان بسيار کند است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:16 ق.ظ

مدير حوزه علميه همدان گفت: متاسفانه در همدان که مرکز جهاد، تقوا، شهادت و ايثار است از تعداد کمي معمم، روحاني و مدرسه علميه برخورداريم.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) در همدان، آيت‌الله مصطفي موسوي اصفهاني در مراسم تجليل از خيرين نيکوکار و حاميان ايتام افزود: رشد حوزه‌هاي علميه استان بسيار کند است، به طوري که فقط چهار مدرسه علميه در استان وجود دارد که در مقايسه با مدارس راهنمايي و دبيرستان ما بسيار کم است.

 

مهدي فضلي، مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان همدان نيز گفت: به بحث اشتغال خانواده‌هاي ايتام توجه ويژه‌اي داريم. در اشتغال زايي براي افراد ايتام، استان همدان بالاترين رتبه کشوري را دارد و مردم استان امسال در بخش کمک‌هاي مردمي نزديک به 13 ميليارد تومان به کميته امداد اهدا کردند که اين رقم جدا از خدمات ديگر کميته امداد است.

 

وي خاطرنشان ساخت: صدقات مردمي و کمک‌ها در اکرام ايتام و زکات بيشتر در جهت فعاليت هاي فرهنگي، تهيه پوشاک و خوراک، ساخت سرپناه، جمع آوري و تهيه جهيزيه براي خانواده هاي تحت پوشش کميته استفاده مي‌شود.

 

سعيد ستاري، معاون توسعه مشارکت‌هاي مردمي نيز گفت: حضور گسترده مردم و خيرين در فعاليت‌هاي کميته امداد امام خميني (ره) گواه و نشان از تداوم اين عمل نيک و پسنديده است.

 

وي افزود: موضوع عدالت به عنوان دغدغه همه مسوولان بايد قرار گيرد و به طور يقين بدون حضور مردم که شاخصه بزرگي در جامعه هستند، موفقيت غير ممکن است.

 

ستاري عنوان كرد: اجراي هدفمندي يارانه‌ها توسط دولت و نظام مي‌تواند کمکي براي بهبود وضع ايتام باشد.

 

وي بيان كرد: در بعد کشوري بيش از 28 ميليون نفر در کنار کميته فعال هستند که مي‌تواند تحولي بزرگ در عرصه حمايت از ايتام ايجاد کند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها