عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

*خبرهايي از شبكه‌هاي برون مرزي* پخش سري دوم مجله پزشکي «درمان در ايران»

*خبرهايي از شبكه‌هاي برون مرزي* پخش سري دوم مجله پزشکي «درمان در ايران»
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:18 ق.ظ

سري دوم مجله پزشکي «درمان در ايران» آماده پخش از سيماي آذري شبکه جهاني سحر شد.

 

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، مجله تلويزيوني «درمان در ايران» که با محوريت موضوعات پزشکي و توريسم درماني همچنين معرفي دستاوردهاي جديد عرصه بهداشت و درمان و توليد فناوري هاي مدرن حوزه درمان، و نيز امکانات ويژه ايران براي پذيرايي و معالجه بيماران خارجي تهيه شده است، مشتمل بر 17 قسمت 20 دقيقه‌اي بوده و تصويربرداري آن در شهر تبريز صورت گرفته است.

به گفته حميد سليماني نيا ـ تهيه کننده مجموعه برنامه «درمان در ايران» ـ اين سلسله برنامه‌ها پس از موفقيت و اقبال رضايتبخش بينندگان سيماي آذري نسبت به سري اول اين مجموعه برنامه با نگاهي به پيشرفت‌هاي پزشکي ايران که موجبات عزيمت و مراجعه شماري از اتباع جمهوري آذربايجان، کردستان عراق، کشورهاي حاشيه خليج فارس و ... به مراکز درماني نمونه ايران در مناطق مختلف از جمله شهر تبريز را فراهم آورده، به تصوير کشيده شده‌اند.

تهيه‌کننده برنامه «درمان در ايران» همچنين افزود: علت ضبط اين برنامه‌ها در تبريز، هدف از تهيه آن يعني پخش براي مخاطبان سيماي آذري شبکه بوده که در بخش‌هاي مختلف آن با مصاحبه آذربايجان به اين شهر براي درمان بيماري‌هايي در حوزه قلب و عروق، مغز و اعصاب، پيوند کليه، چشم پزشکي، ارتوپدي، بيماري‌هاي کودکان، ناشنوايي و ... تأمين شده است.

سليماني‌نيا ويژگي اين مجموعه برنامه را ضبط و نمايش مستند اعمال جراحي نادر و بخصوصي عنوان کرد که به تناسب موضوع هر برنامه در آنها گنجانده شده‌اند و هر چند گوشه‌هايي از آنها براي مراعات حال بيننده در تدوين نهايي حذف شده ولي مهارت و دانش نظري و عملي پزشکان و جراحان ايراني را به خوبي به نمايش گذاشته و علت اعتماد خاص بيماران خارجي به پزشکان متخصص و فوق متخصص ايراني را روشن مي کند.

تهيه‌کننده «درمان در ايران» همچنين به معرفي مستند و جامع برنامه از مراکز موفق درماني در جذب توريست هاي خارجي که با هدف معالجه انواع بيماري‌ها به آذربايجان شرقي و شهر تبريز مراجعه مي کنند، اشاره و اضافه كرد: از آنجا که تبريز يک شهر نمايشگاهي است و در مقاطع مختلف شاهد برپايي نمايشگاه‌هاي گوناگوني در زمينه ارايه توانمنديهاي پژوهشگران و توليدکنندگان ايراني در موارد گوناگون است، يک قسمت از اين مجموعه برنامه هم به نمايشگاه پيشرفته و تکنولوژيهاي پزشکي در تبريز اختصاص يافته که روايتگر تلاش دانشمندان و محققان رشته هاي پزشکي و پيراپزشکي ايران است.

مجري ـ کارشناس «درمان در ايران»(2) دکتر سيد جمال حسيني اقدم و کارگردان آن بابک ناهيدي است. اين برنامه شامل بخش‌هاي متنوعي نظير همراهي دوربين در تمام مراحل درماني و گفتگو با بيماران خارجي، گزارش از مراکز درماني، نظر و ارائه اطلاعات توسط کارشناسان و ... است که طي سه ماه پاييز امسال تصويربرداري و ضبط و ظرف مدت يک ماه پس از آن تدوين شده و اوايل سال 90 در جدول پخش سيماي آذري شبکه جهاني سحر قرار خواهد گرفت.

عوامل توليد اين مجله تلويزيوني پزشکي عبارتند از: تهيه کننده: حميد سليماني نيا، دستيار تهيه : وحيد سليماني نيا، کارگردان: بابک ناهيدي، مجري کارشناس: دکتر سيد جمال حسيني اقدم، مدير توليد: فرهاد هوري، تصويربردار: سعيد محمد پناه، گزارشگر: سيما باباپور، صدابردار: حامد مکاري، گويندگان متن: فاطمه فخيمي و يوسف حسني اعظم.

 

***

برنامه‌هايي که در راديو ترکي استانبولي اداره کل آسياي ميانه و قفقاز توليد و آماده پخش است:

«ميزگرد سياسي» عنوان برنامه‌اي است که در راديو ترکي استانبولي برون‌مرزي توليد و آماده پخش شده است. در اين برنامه که 52 قسمت 20 دقيقه‌اي است، موضوعاتي چون بررسي مسائل سياسي منطقه و جهان، تحولات مختلف منطقه با محوريت ترکيه، تحولات سياسي خاورميانه و جهان اسلام، لزوم بهره‌برداري از انرژي هسته‌اي به جاي انرژي فسيلي تحليل و بررسي خواهد شد. اين برنامه گفتگومحور است و در هر برنامه از کارشناس استفاده خواهد شد. برنامه «ميزگرد سياسي» روزهاي دوشنبه هر هفته ساعت 8 شب پخش خواهد شد. عوامل اين برنامه شامل ارسلان شهابي بعنوان مجري و سليمان زارع تهيه‌کننده و سردبير است.

 

برنامه «خانواده و معنويات: از ديگر برنامه‌هاي توليدي راديو ترکي استانبولي است که تأثير معنويت در زندگي انسان‌ها، وظايف والدين در قبال فرزندان، شيوه هاي تربيتي فرزندان،‌اهميت ازدواج از نظر حکام اسلامي، صله رحم، بهداشت در خانواده، عفاف و حجاب،ورزش، وظايف متفاوت زن و شوهر، صبرو بردباري، محبت و خوشرويي، توکل و کمک به سالمندان را مورد بحث و بررسي کارشناسي قرارمي دهد.

اين برنامه روزهاي شنبه ساعت 8 و 35 دقيقه شب پخش خواهد شد. تهيه کنندگي و سردبيري اين برنامه بر عهده سليمان زارع است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها