عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دختر درس‌خوان دزدان را لو داد

دختر درس‌خوان دزدان را لو داد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:18 ق.ظ

سارقان سابقه‌داري كه با استفاده از نردبان به منازل وارد مي‌شدند توسط دختري كه تا صبح مشغول درس خواندن بود لو رفت.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، چندي پيش ماموران نيروي انتظامي از طريق تماس شخصي با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 در جريان سرقت از منزلي قرار گرفتند.

اين فرد در تماس عنوان كه فردي با قراردادن نردبان روي ديوار خانه وي قصد وارد شدن به حياطش را داشته است، ماموران كلانتري 125 يوسف‌آباد با حضور در محل اعلامي، با راهنمايي شاكي يكي از مظنونان به سرقت را دستگير كردند.

دختر صاحبخانه به افسر تحقيق کلانتري گفت كه حدود ساعت سه شب مشغول درس‌خواندن بودم كه سر و صدايي از حياط شنيدم. وقتي از پنجره بيرون را نگاه كردم، ديدم شخصي حدود 50 ساله نردباني را بر ديوار خانه ما گذاشته و روي آن ايستاده و مي‌خواهد به داخل حياط‌مان بيايد كه از وي پرسيدم شما چه كسي هستيد و چه مي‌خواهيد، نكند كه دزد هستيد . آن شخص در جوابم گفت من دزد نيستم. مش ماشاءالله هستم و براي نظافت آمده‌ام كه با سر و صداكردن من و پدرم، وي نردبان را برداشت و فرار كرد.

به گزارش ايسنا، پس از انتقال متهم به همراه نردبان به كلانتري،‌ وي ادعا كر د: چند ساعتي قبل مشغول مصرف موادمخدر از نوع شيشه بودم و در حالت طبيعي نبودم.

در ادامه پرونده براي رسيدگي تخصصي به پايگاه سوم پليس آگاهي ارجاع داده شد و كارآگاهان مبارزه با سرقت از منزل با انجام استعلام از هويت متهم هيچگونه سابقه‌اي از وي به‌دست نياوردند و با توجه به شك كارآگاهان كه احتمال دارد متهم هويت خود را جعلي عنوان كرده باشد از وي انگشت‌نگاري انجام دادند.

به اين ترتيب هويت اصلي متهم به نام «اصغر» که در سالهاي گذشته در 12 مرحله و به اتهام‌هاي مختلف از جمله سرقت لوازم داخل خودرو، مغازه و منزل شناسائي و دستگير و روانه زندان شده بود.

با مشخص‌شدن هويت و سوابق «اصغر» در پايگاه سوم پليس آگاهي و با تحقيقات پليسي صورت گرفته متهم علاوه بر اعتراف به پنج فقره سرقت منزل در محدوده يوسف‌آباد و شهرك والفجر همدست خود «قربان» و يكي از مالخران به نام «مطصفي» را معرفي كرد.

كارآگاهان پس از هماهنگي با مقام‌قضايي و راهنمايي متهم به آدرس مخفيگاه «قربان» مراجعه كردند و پس از يك عمليات غافلگيرانه وي را كه خواب بود، دستگير كردند.

با انتقال «قربان»، وي نيز با وجود شواهد و قراين به سرقت‌هاي خود اعتراف كرد و گفت كه به‌همراه «اصغر» براي سرقت به محل‌هاي خلوت مي‌رفتيم و خانه‌هايي كه حفاظ نداشتند و بالارفتن از ديوار آنها راحت بود يا يكي از پنجره‌هاي‌شان باز بود را مورد سرقت قرار مي‌داديم، در ابتدا «اصغر» به داخل حياط مي‌رفت و در را باز مي‌كرد و من از طريق در وارد مي‌شدم و اقدام به سرقت وسايل كم‌حجم و گرانبها مي‌كرديم.

سرهنگ كارآگاه محمدرضا ذاكر استقامتي رييس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ، در رابطه با اين پرونده گفت: بررسي موشكافانه براي كشف سرقت‌هاي ديگر توسط اين دو متهم همچنان در دستور كار كارآگاهان دايره مبارزه با سرقت‌هاي منزل قرار دارد و به دليل اينكه هر دو متهم از سوابق زيادي در زمينه سرقت برخوردار هستند احتمال سرقت‌هاي ديگر نيز از آنها متصور است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها