عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزارت امور خارجه پاكستان: پاكستان كشوري هسته‌يي مسووليت‌پذير است

وزارت امور خارجه پاكستان: پاكستان كشوري هسته‌يي مسووليت‌پذير است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:22 ق.ظ

سخنگوي وزارت امور خارجه پاكستان گفت كه خبرهاي اخير رسانه‌ها درباره برنامه هسته‌يي اين كشور نيازي به اظهارنظر جدي ندارد، چرا كه داراي الگويي آشناست و نشان‌دهنده پويش‌هاي هدفمندي است كه هر از چندگاهي بروز مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روزنامه پاكستان تايمز گزارش داد كه سخنگوي وزارت خارجه اين كشور روز سه شنبه در بيانيه‌اي اعلام كرد پاكستان به عنوان يك كشور هسته‌يي مسووليت‌پذير از وظايف خود هم در محدوده ثبات منطقه‌اي و هم رويكردي منصفانه و تبعيض‌ناپذير براي تحقق هدف خلع سلاح هسته‌يي و جلوگيري از اشاعه هسته‌يي آگاه است.

پاكستان پيش از اين نيز در واكنش به برخي از انتقادات و نگراني‌ها اعلام كرده بود كه يك كشور تسليحاتي مسووليت‌پذير با سوابق بي‌نقص و تمهيدات نظارتي براي دارايي‌هايي استراتژيكش است.

تهمينه جنجوآ، سخنگوي وزارت امور خارجه پاكستان گفت كه لازم است همه كشورهاي منطقه‌اي به وظايف خود بر مبناي درك اصول و قوانين عمل كنند تا ساختار امنيتي آسيا تقويت شود.

وي اين اظهارات را در واكنش به اظهارات شيو شانكار منون، مشاور امنيت ملي نخست‌وزير هند كه نگراني‌هايي را درباره امنيت مواد و تسيلحات هسته‌يي كشورهاي همسايه بيان كرده بود ابراز داشت.

سخنگوي وزارت امور خارجه پاكستان با بيان اين‌كه پاكستان به وظايفش در زمينه حفظ صلح و ثبات جهاني و به ويژه در "همسايگي‌مان در آسيا" آگاه است، افزود كه اسلام آباد صادقانه دستش را براي برقراري صلح وآرامش در آسياي جنوبي به سوي هند دراز كرده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها