عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

ديدار رئيس مجلس اکوادور با وزير امور خارجه

ديدار رئيس مجلس اکوادور با وزير امور خارجه
پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:23 ق.ظ

فرناندو کودور کوئوا رييس مجلس ملي اکوادور امروز (چهارشنبه) با دكتر علي اكبر صالحي وزير امور خارجه کشورمان ديدار و گفتگو كرد.

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر صالحي ضمن خيرمقدم به وي و هيأت همراه با اشاره به تحولات صورت گرفته در منطقه خاورميانه گفت: مواضع آمريکا و کشورهاي غربي در اتفاقات اخير تناقض در رفتار آنها را نشان داد و اين دسته از کشورها در قبال کشته شدن تعداد زيادي از شهروندان بيگناه واکنش جدي نشان ندادند اما واقعيات براي مردم منطقه روشن مي‌شود.

 

وزير امور خارجه کشورمان با اشاره به زمينه‌ها و ظرفيت‌هاي خوب همکاري و اراده مقامات دو کشور براي توسعه روابط، نقش نمايندگان مجالس دو کشور را در توسعه و گسترش اين همکاري‌ها مهم ارزيابي کرد و افزود: مجالس دو کشور با تصويب مقرراتي با هدف توسعه روابط ميان دو کشور در زمينه هاي مختلف نقش مهمي را برعهده دارند.

 

دکتر صالحي به موفقيت‌هاي کشورمان در عرصه‌هاي مختلف علمي پرداخت و بر آمادگي کشورمان براي همکاري در زمينه هاي بهداشتي، کشاورزي و دانشگاهي با اکوادور تأکيد کرد.

 

رئيس مجلس ملي اکوادور نيز در اين ديدار هدف از سفر خود به کشومان را توسعه روابط با جمهوري اسلامي ايران بر شمرد و افزود دولت و مجلس اکوادور از تقويت همکاري‌ها و توسعه روابط ميان دو کشور در همه زمينه‌ها حمايت خواهند کرد.

 

کوردور با اشاره به تواناييهاي کشورمان در زمينه هاي بهداشت، صنعت و کشاورزي خواستار همکاري ايران و استفاده از تجارب کشورمان در اين زمينه‌ها شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها